Huomio Loviisan aikuiset miehet. Minua on pyydetty välittämään tietoa, että tänään on Aleksiassa aikuistentansseissa paljon tanssihaluisia naisia vailla tanssittajaa. Viestiä saa ja pitää jakaa eteen päin, jotta kukaan tanssikärpäsen purema kaunistus ei jäisi seinäruusuksi. Och samma på svenska.
Hälytys/Alarm
9
311
Vastaukset
- Tomas Cook
Voi sinä Vesa, paineita sinulle on pistetty. Alexia on semmonen paikka että vapaaehtoisesti en sinne enää mene. Meillä oli ulkomaalaisia vieraita ja ajatus oli tutustuttaa paikalliseen yöelämään. Kello 22 jälkeen musiikki oli niin kovaa ettei voinut pöydässä keskustella. Pakko poistua ja pyytää anteeksi vierailta että ilta jäi kesken.
- että silleen
Kaksi kertaa olen käynyt ja se riittää. Eihän siellä ole kuin pariskuntia ja tosiaan yksinäiset naiset saavat ihan turhaan odotella tanssittajaa. Siinä mielessä kuulutus on asiaa jos tehoaa :) Musiikki on liian kovalla ja sitäpaitsi nuo big band jne eivät soita oikeaa tanssittavaa musiikkia.
- Jeppe II
Joo, näinhän se on nähtävä. Paikan tarkoitus on kerätä papan antamat taskurahat.
Sanon että jos joskus tulisi semmonen paikka Loviisaan missä voisi syödä hyvää ruokaa ja illan jatkoksi tansittaa hyvälle tuoksovia naisia, se olisi jotain.
- fedup
Niinpä niin! Melkoisen tyytymätöntä porukkaahaan täällä asuu. Valitetaan aina, ettei täällä ole mitään ja miksei mitään järjestetä. Sitten kun jo taho jotain yrittää, jäädään tulematta tai kitistään kun kaikki ei mene kuin omissa haavekuvissa. Musiikki on liian lujalla, liian hiljaa, sanoista ei saa selvää, liian kuuma, liian kylmä, sataa, pissattaa, boxerit hiertää, väsyttää...
Miksei nämä ruikuttajat koskaan tee asioille mitään? Järjestäkää yhdessä se täydellinen tapahtuma/tilaisuus, ei olisi ainakaan pulaa puuhamiehistä!- luistellaanko?
Kaikki ei muuten nauti tanssimisesta. Miesseura kelpaisi kyllä muuten.
- Isäkarhu
Puolessavälissä viidettäkymmentä oleva kookas mutta helläluontoinen mies olisi täällä tarjolla. Rakastan ulkoilua, sienestämistä, marjastusta ja veneilyä sekä kalastusta. Hirviporukkaankin olen kuulunut jo yli 20v, mutta en Loviisassa, vaan jakamattoman perikunnan mailla keskisuomessa. Sisäharrastuksia lähinnä sydäntä on kokkailu, puutyöt ja muu askartelu, lukeminen ja kirjoittelu. Vakituinen työ on ja palkkaa sen verran, että olen saanut asunto- ja mökkilainani jo maksettua. Sydäntä lähellä on myös matkustelu. Joka vuosi tulee lähdettyä katsomaan jotain uutta maailmankolkkaa, mutta massaturistikohteita vältellen.
Alkoholia en karsasta, mutta otan harvoin ja silloinkin on rajana, että tolkun täytyy pysyä päässä ja aamulla ei tarvitse hävetä mitä on illalla tehnyt ja sanonut. Tupakatta olen ollut nyt kohta 13kk, mutta edelleen tekisi joskus mieli lipsua. En ole kuitenkaan vielä lipsunut. Olen perusterve katseenkestävä suomalainen mies. Kerran avioissa ollut ja eronnut ja sen jälkeen yksinhuoltajana kaksi lasta aikuiseksi kasvattanut ja maailmalle saattanut.
Naisellinen seura kiinnostaisi ja jos meillä synkkaisi, niin ihan tositarkoituksella. Tutustuttaisiin rauhassa toisiimme ilman kiirettä, mutta sydämen niin käskiessä myöskään turhaan aikailematta. Olisi ihanaa löytää kumppani rinnalle loppuelämäksi. En siis hae pelkkää seksiseuraa enkä missejä, vaan tavallista suomalaista naista. - Loviisalainen82
Eilen oli Aleksiassa vientiä :-)
- Nai(selli)nen38
Minäkin tahtoisin sitä vientiä...
- Sviddunääs
Mistä sinut saa viedä? Olen vapaa ja vapaaehtoinen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242124Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1352028Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2111818Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2581496Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341399Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5481156Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50998Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115937Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse348929