Hälytys/Alarm

VesaP

Huomio Loviisan aikuiset miehet. Minua on pyydetty välittämään tietoa, että tänään on Aleksiassa aikuistentansseissa paljon tanssihaluisia naisia vailla tanssittajaa. Viestiä saa ja pitää jakaa eteen päin, jotta kukaan tanssikärpäsen purema kaunistus ei jäisi seinäruusuksi. Och samma på svenska.

9

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tomas Cook

      Voi sinä Vesa, paineita sinulle on pistetty. Alexia on semmonen paikka että vapaaehtoisesti en sinne enää mene. Meillä oli ulkomaalaisia vieraita ja ajatus oli tutustuttaa paikalliseen yöelämään. Kello 22 jälkeen musiikki oli niin kovaa ettei voinut pöydässä keskustella. Pakko poistua ja pyytää anteeksi vierailta että ilta jäi kesken.

    • että silleen

      Kaksi kertaa olen käynyt ja se riittää. Eihän siellä ole kuin pariskuntia ja tosiaan yksinäiset naiset saavat ihan turhaan odotella tanssittajaa. Siinä mielessä kuulutus on asiaa jos tehoaa :) Musiikki on liian kovalla ja sitäpaitsi nuo big band jne eivät soita oikeaa tanssittavaa musiikkia.

      • Jeppe II

        Joo, näinhän se on nähtävä. Paikan tarkoitus on kerätä papan antamat taskurahat.
        Sanon että jos joskus tulisi semmonen paikka Loviisaan missä voisi syödä hyvää ruokaa ja illan jatkoksi tansittaa hyvälle tuoksovia naisia, se olisi jotain.


    • fedup

      Niinpä niin! Melkoisen tyytymätöntä porukkaahaan täällä asuu. Valitetaan aina, ettei täällä ole mitään ja miksei mitään järjestetä. Sitten kun jo taho jotain yrittää, jäädään tulematta tai kitistään kun kaikki ei mene kuin omissa haavekuvissa. Musiikki on liian lujalla, liian hiljaa, sanoista ei saa selvää, liian kuuma, liian kylmä, sataa, pissattaa, boxerit hiertää, väsyttää...

      Miksei nämä ruikuttajat koskaan tee asioille mitään? Järjestäkää yhdessä se täydellinen tapahtuma/tilaisuus, ei olisi ainakaan pulaa puuhamiehistä!

      • luistellaanko?

        Kaikki ei muuten nauti tanssimisesta. Miesseura kelpaisi kyllä muuten.


    • Isäkarhu

      Puolessavälissä viidettäkymmentä oleva kookas mutta helläluontoinen mies olisi täällä tarjolla. Rakastan ulkoilua, sienestämistä, marjastusta ja veneilyä sekä kalastusta. Hirviporukkaankin olen kuulunut jo yli 20v, mutta en Loviisassa, vaan jakamattoman perikunnan mailla keskisuomessa. Sisäharrastuksia lähinnä sydäntä on kokkailu, puutyöt ja muu askartelu, lukeminen ja kirjoittelu. Vakituinen työ on ja palkkaa sen verran, että olen saanut asunto- ja mökkilainani jo maksettua. Sydäntä lähellä on myös matkustelu. Joka vuosi tulee lähdettyä katsomaan jotain uutta maailmankolkkaa, mutta massaturistikohteita vältellen.

      Alkoholia en karsasta, mutta otan harvoin ja silloinkin on rajana, että tolkun täytyy pysyä päässä ja aamulla ei tarvitse hävetä mitä on illalla tehnyt ja sanonut. Tupakatta olen ollut nyt kohta 13kk, mutta edelleen tekisi joskus mieli lipsua. En ole kuitenkaan vielä lipsunut. Olen perusterve katseenkestävä suomalainen mies. Kerran avioissa ollut ja eronnut ja sen jälkeen yksinhuoltajana kaksi lasta aikuiseksi kasvattanut ja maailmalle saattanut.

      Naisellinen seura kiinnostaisi ja jos meillä synkkaisi, niin ihan tositarkoituksella. Tutustuttaisiin rauhassa toisiimme ilman kiirettä, mutta sydämen niin käskiessä myöskään turhaan aikailematta. Olisi ihanaa löytää kumppani rinnalle loppuelämäksi. En siis hae pelkkää seksiseuraa enkä missejä, vaan tavallista suomalaista naista.

    • Loviisalainen82

      Eilen oli Aleksiassa vientiä :-)

    • Nai(selli)nen38

      Minäkin tahtoisin sitä vientiä...

    • Sviddunääs

      Mistä sinut saa viedä? Olen vapaa ja vapaaehtoinen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      87
      2071
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      136
      1756
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      180
      1316
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      236
      756
    5. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      59
      708
    6. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      701
    7. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      699
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      211
      598
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      556
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      37
      492
    Aihe