Tarkoitus olisi hankkia harmaapapukaija mutta kun kotona on 3 persialaista niin onko koko ajatus mahdollista?
harmaapapukaija+kissat
tulevatko toimeen
2
217
Vastaukset
- Oukei456
kyseleppä kokemuksia www.kaijuli.fi foorumilta, siellä kokemuksia kissoista ja harmaista samaan aikaan.
- Lintujen puolesta
Kaijulista kannattaa tosiaan kysellä. Tiedän kyllä henkilökohtaisestikin tapauksia, joissa ison linnun pitäminen kissojen kanssa on toiminut, mutta myös niitä, joissa isoinkin lintu on menettänyt henkensä kissan hyökätessä..
Saalistajan ja saaliin ottaminen saman katon alle on aina riskialtista, oli lintu minkä kokoinen hyvänsä, kissa on AINA luonteeltaan peto ja taitava saalistaja. Niitä ei koskaan pidä päästää samaan huoneeseen keskenään vartioimatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614428KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1523291Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?552560Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492554- 1102285
- 241893
- 241681
- 301626
- 1691540
- 361275