Huomeistohotelli Miami Las Palmas

Onko kokemuksia kyseisestä hotellista, joka mm. Apollomatkoilla? Ennen kaikkea kiinnostaa, onko ympäristö miten meluisa sellaiselle, joka ei ole yöihminen, vaan haluaa nukkumaan ajoissa ja aamulla yläs ja menoks eli ei halua kuunnella häiritsevän yöelämän ääniä. Hotelliin saa näemmä huoneen, joista on puistonäkymä. Muutkin kokemukset hotellista kiinnostvat, jos niitä on eli onko ok valinta.

Muitakin kokemuksia Las Palmasista voi kertoa, emme mene lomaksi pelkästään hotelliin. Mutta jos hotellivalinta pielessä, se harmittaa.
8204
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Meluisampaa hotellia tuskin löydät; sijaitsee nimittäin Santa Catalinan aukiolla ja siitä nousee yksi pääreiteistä Canterasin suuntaan. Ainakin se kämppä missä itse aikanaan olin oli pieni ja hyvin vaatimaton. Jos jotain positiivista sanoisi, niin kadun toiseltapuolen sai ostaa hyviä croissantteja. :)

Äänestä

No sitt3en ei, kiitos infosta. Mitä hotellia Las palmasista suosittelette, jossa melu olisi mahdollisimman vähissä? Tarkoitan nyt valmismatkojen hotelleita, minkä tahansa matkanjärjstäjän. Taitaa tulla edullisemmaksi ottaa valmismatka, vaikka en kaikkein halvinta matkaa kyttääkään. En oikein viitsisi maksaa 800-900 euroa viikosta Kanarialla.

Äänestä
  • Tietynasteinen meluisuus kuuluu suurkaupunkiin, sitä ei voi täydellisesti välttää missään. Olen itse asunut useasti Canterasin rantakadun varrella ja ihan sen tuntumassa. Jos lähellä on myöhään auki olevia baareja ja/tai tanssipaikkoja, se tietysti tuottaa jonkun verran ääntä. Rantakatu hiljenee suhteellisen aikaisin ja seuraava metelin tuottaja on lakaisukoneet sekä rannan ruoppaajat aamuyöstä. Kaikilla matkanjärjestäjillä on alueella hotelleja, itselle mieluisin on ollut Aurinkomatkojen pieni, mutkaton hotelli Luz Playa, ei mitään luksusta, mutta hyvin toimiva. Noista rantahotelleista kannattaa varata asumus merinäköalalla.

    Äänestä

  • Sotavento (ei kirj.) kirjoitti:

    Tietynasteinen meluisuus kuuluu suurkaupunkiin, sitä ei voi täydellisesti välttää missään. Olen itse asunut useasti Canterasin rantakadun varrella ja ihan sen tuntumassa. Jos lähellä on myöhään auki olevia baareja ja/tai tanssipaikkoja, se tietysti tuottaa jonkun verran ääntä. Rantakatu hiljenee suhteellisen aikaisin ja seuraava metelin tuottaja on lakaisukoneet sekä rannan ruoppaajat aamuyöstä. Kaikilla matkanjärjestäjillä on alueella hotelleja, itselle mieluisin on ollut Aurinkomatkojen pieni, mutkaton hotelli Luz Playa, ei mitään luksusta, mutta hyvin toimiva. Noista rantahotelleista kannattaa varata asumus merinäköalalla.

    Entäpä hotelli Playa Las Canteras? AM:n listoilla.

    Äänestä

  • atso k. kirjoitti:

    Entäpä hotelli Playa Las Canteras? AM:n listoilla.

    Mukava se playa las canteras apartamentoksen omistaja helena nimeltään ,on itse yleensä respassa töissä kun on auki.Parvekkeet merelle päin niin saat illalla seurata aitio paikalta rantakadun meininkiä.Siinä alakerrassa on kyllä joku disko mutta lopettavat aika ajoissa että saa nukuttua.

    Äänestä

Kaikesta huolimatta, menemme tähän hotelliin helmikuussa.Taitaapi olla jo 7 tai 8 reissu Las Palmasiin, ja näissä Cataliina puiston hotelleissakin useamman kerran.Kaksi aiukuista pärjää.

Äänestä
  • 15 Helmikuuta 2014 alkaa Las Palmasin karnevaalit ja suurin osa tapahtumista on sitten siina teidan "ikkunan" alla.

    Paattyyvat Maaliskuun alussa.

    http://www.lpacarnaval.com/

    Äänestä

Kaksi viikkoa olimme hotellissa joka sijaitsi siinä puiston laidassa ja olihan kokemus, autot huudattivat kaiket yöt, siellä kun on tapana jäädä seurustelemaan keskelle risteystä ja sitten onkin ruuhkat joka suuntaan kapeilla kaduilla. Huoneemme "erkkeri" oli niin hatara että nurkista paistoi läpi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Maaliskuussa kirjoitti:

Onko kokemuksia kyseisestä hotellista, joka mm. Apollomatkoilla? Ennen kaikkea kiinnostaa, onko ympäristö miten meluisa sellaiselle, joka ei ole yöihminen, vaan haluaa nukkumaan ajoissa ja aamulla yläs ja menoks eli ei halua kuunnella häiritsevän yöelämän ääniä. Hotelliin saa näemmä huoneen, joista on puistonäkymä. Muutkin kokemukset hotellista kiinnostvat, jos niitä on eli onko ok valinta.

Muitakin kokemuksia Las Palmasista voi kertoa, emme mene lomaksi pelkästään hotelliin. Mutta jos hotellivalinta pielessä, se harmittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu