hintataso 2011 - 2012

tyttelit

Eli jos saisi tähän kerättyä viimekesän tarkkoja hintoja mitä nuori tyttöporukka tarttisi. Eli parhaat drinkki/shotti tarjoukset ja missä baarissa, jotain halpaa ruokaravintolaa? Paljonko aurinkotuolit maksaa päivältä? jne. Kiitoksia vastanneille! :))

7

3452

    Vastaukset 7

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • nelzy

      Ihan baarikohtaisia hintoja ! Riippuu tietty että minne päin kyprosta olisitte menossa. Mutta ainakin Agia Napassa on halpoja baareja, mm. Napa Star Idd jossa drinkit maksaa 3 e. Ja siinä on vieressä on baari jossa shotit on 2 e :) Ja varmasti muissakin baareissa halvat hinnat, ainakin happy hourin aikaan. Aurinkotuolit maksoi Nissi Beachillä muistaakseni 7e/tuoli, ja sai pitää koko päivän !

    • yes

      Muistakaapa yksi juttu?!!!

      Saarella et todennäköisesti saa sitä mitä drinkkiä tilaat, et ainakaan "yökaduilla". Varmin tapa välttä o"ongelmat", juo pullosta ja nauti elämästä...

    • ayiayiayia

      kaupassa breezer 2e 0,5l vodkapullo 8e.
      rantatuoli ja varjo yh 4-6e riippuen rannasta
      drinkkejä saa alk 3e n 5e luokkaa keskiarvo mut useimmiten sis heittäjiltä saat ota 1 saat shotin kaupan päälle.
      golden arrow baarikadun alkupäässä missä on näitä "tuliaiskojuja" niin siellä saa edullista ruokaa, kuten sandwicheja, perus pitsaa, ranskiksia jollain kanapihvillä ym. ja hyvä alottelumesta, me oltii usein siinä 8 aikaan syömässä ja sit juotiin tunti siinä 3l juomatornista 20e ja oli vielä esityksiä iltaisin. syötiin tässä varmaan 3 kertaa loman aikana kun oli perus edullista ja hyvää :)

    • Marlboropoika

      Oisko tietoa paljon tupakka esim. punainen Marlboro maksaa Kyproksella?

    • Pirjo

      Tässä tulee vähän perushintoja: vesi 6x1,5 l 1,45e-1,90 kaupassa, olutpurkkki 0,70,
      jauheliha kaupassa 6,50/kg, iso sämpylä kaupassa n. 0,30, perunat 0,50, lohifile/kg n. 17e, donitsi 1,40, voi 250 gr 2,76, viinat kaupassa halvempia kuin Kreetalla eli vodka ja muut väkevät 6e-15e. Olut ravintolassa 3e, viini 3,50. Ruoat: ns. set menu n. 10e johon tulee alkupala, pääruoka ja jälkkäri. Meze-ateria 14e ylöspäin. Listalta: alkupalat 3e ylöspäin, pihvit yli 15e eli helposti 2:lla henkilöllä menee 50e jos syö vähän pitemmän kaavan mukaan. Mutta mielestäni Kypros ei ole sen kalliimpi kuin muutkaan Välimeren paikat - päinvastoin halvempi kuin Kreeta. Nämä hinnat ovat Pafokselta.

    • viimekesanaa

      golden arrow hyvä pupi ruokapaikka! siellä saa hyvät safkat edullisesti perus sandwichejä, hamppariateriaa,pitsaa,uuniperunaa ym. ainoa miinus että pasta ei ollut hyvää mutta muuten oli paras paikka käytiin 3 krt viikon aikana syömässä ja alottelemassa :)) 3l juomatorni 20e. ja ohjelmaa on iltaisin, cover bändejä ym :) on sillä kadulla missä on muitakin ostosliikkeitä isolla pitkällä kadulla baarikadulla.

      baareissa sisäänheittäjiä meet baariin saat kuponkin osta 1 saat 3 - tyyliin shotti 4-5e ja drinkit noin 5.5e breezerit kaupoissa tosiaan sen 2e ja likööripulloja voi tehä ite drinksuja hotlalla alotteluksi :)

    • ap.

      Sain ripulin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      127
      1279
    2. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      80
      1164
    3. haluaisin paljastaa

      Kuka tämä :/ on
      Ikävä
      77
      641
    4. Taiteiden yö

      Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...
      Kuhmo
      9
      588
    5. Hyvää yötä kaipaamalleni

      Vanhwmmalle naiselle, olet rakas❤️❤️
      Ikävä
      21
      566
    6. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      523
    7. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      44
      495
    8. Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?

      Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/
      Ikävä
      115
      479
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      462
    10. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      17
      460
    Aihe