Asensin koneelleni k-rompulta ohjelman . Minulla on acer travelmate 7520 ja käyttis Vista.
Se ohjelma alkoi tökkimään ja poistin sen unistallionin kautta. Kone toimi sen jälkeen ok ja nyt kun avaan sen uudelleen niin se aloittaa käynnistyksen jonka jälkeen tulee ilmoitus: logon Ui.exe-vedos ei kelpaa. C/ windows/system32/auth.dll ei ole tarkoitettu suoritettavaksi windows järjestelmässä tai siinä on virhe. Ota yhteyttä järj.valvojaan tai asenna ohjelma uudelleen. Kun painan ok niin mitään ei tapahdu vain hiiri näkyy mustalla näytön pohjalla.
Yritin päästä virhetilassa koneelle jotta voisin hakea palautuspisteen. Biosiin pääsen mutten osaa tehdä siellä mitään. Mitä ihmettä kävi ja mitä voin tehdä? Onko järjestelmän palautus ainoa?
Tietokone ei käynnisty
K-romppu
3
138
Vastaukset
- rookomppu
Ota se k-romppu pois asemasta...
- O. H. Jelma
Että oikein "ohjelman" asensit. Minun K-rompullani ei ollut tuollaista.
Ei ollut myöskään koneen syövereissä auth.dll eikä ui.exe juttuja.
Kuukkeli löysi netistä molempia nippukaupalla, en vaan viitsinyt niitä alkaa tavaamaan.
Palauta vaan järjestelmä aikaisempaan toimivaan palautuspisteeseen.
Se löytyy Visvassakin varmaan F8:n takaa käynnistettäessä. - satuan
Kiitos arvokkaista neuvoistasi ja hyvää sekä onnellista viikonloppua sinulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1061762Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2091742Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1061663Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541425Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii482965Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50946Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298886Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347832