Kuinka kauan aikaa kuluu Suomen tullista takaisin Suomen tulliin tankkausreissulla miltäkin ylityspaikalta? Vartiuksessa vierailu huoltoasemalla kestää yleensä 45 minuutista tuntiin.
Matka-aika Venäjän puolella
11+2+
11499
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Oman aikansa se tasan tarkkaan vie. Joskus enemmän, joskus vähemmän.
Vieläkö lie siellä se neljän tunnin sääntö tankkaajille? Eli jos on lyhyemmän aikaa, niin sitten maristaan tai peräti sakotetaan.
Tankkausreissut pitää ottaa viihteenä ja unohtaa kiireet. Muuten tulee tressiä. Katselee vaikka dievuskoita muutaman tunnin, ennenkuin tulee takaisin.
Hiljasta oli niinkuin normaali arkipäivänä.
Vaalimaalla kesti lähes 10tuntia ees takainen tankkausreissu, ei kannata ei"!
Viime kiireisinä päivinä eivät todellakaan ole ehtineet käyntiaikoja mittailla, kiitettävän ripeätä on touhu ollut ainakin täällä Vyartsilassa.
lappeenrannasta lappeenrantaan rättijärven kautta 2h 35min
Vartiuksessa olen tankkausreissulla käynyt yli kymmenen kertaa viimeisen vuoden aikana eikä ole sakotettu. Eräs tuttu on käynyt siellä tankilla lähes joka viikko viimeisen kolmen vuoden ajan eikä ole kertaakaan tullut sakkoa.
Suomen tullista Venäjälle ja takaisin olen päässyt parhaimmillaan puoleen tuntiin.
kouvolasta käyn torfyanovkas tankkaamas menee yllensä 4 tuntii koko reissulla.
faqfaq käyny ruuhka-aikana tankkaamas!
Kajaani - Vartius (Lyttä) - Kajaani kesällä alle 4 tuntia ja talvella hieman päälle, matkaa 125 km suuntaansa
kajaani-lyttä-kajaani n.45-50 kertaa vuosi.2010 yhdet sakot. aikaa menee saman verran kuin edellisellä.
vaalimaalla meni 50min Suomen tullin liikennevaloista takaisin suomen puolelle. Kerkesi siinä käydä tankilla ja kahdessa kaupassa sekä rahanvaihdossa.
Nyt kuluneella viikolla meni n.tunti. Pitää muistaa aikaero 2.tuntia EU-venäjä. Käyn aina Unirem-asemalla Karhubaari.