jos käyttöjärjestelmä sekoaa?

acewrin omistaja

Mietin tälläistä ostin viikko sitten uuden läpppärin eikä tullut mukana käyttöjärjestelmän asennuslevyä. Kone asensi itse itsensä,kun laitoin sen päälle avattuani sen laatikosta.
Edellisessä läppärissäni sekosi noin 5kertaa käyttöjärjestelmä.
Mietin vain mitä jos tässä nykyisessä koneessa joku kaunis päivä sekoaisi käyttis
pitääkö kone vaan viedä huoltoon?
vai miten saa käyttiksen uudelleen asennettua jos se sekoaa..

10

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nykykoneissa ei pahemmin tule asennuslevyjä mukana, vaan ne pitää itse tehdä. Kyseessä on palautuslevyjen teko. Tietokoneessa on siihen tarkoitettu ohjelma, joka löytyy käynnistä valikosta.

    • >Edellisessä läppärissäni sekosi noin 5kertaa käyttöjärjestelmä.

      Ja silti ostit uuden koneen samanmerkkisellä käyttiksellä? Hei haloo!
      Enpä tiedä toista alaa kuin tämä tietotekniikka, jossa tyytymätön asiakas palkitsee huonon tuotteen tekijän ostamalla siltä uudenkin tuotteen.

      Sekoamisen ja hidastumisen vaara on Windosissa yhä todellinen. Itse en enää edes muista, milloin olisin joutunut asentamaan tämän toisen, nykyään jo Microsoftia isomman firman tekemän käyttiksen uusiksi. Siitä on aikaa vissiin seitsemän vuotta, ja puhutaan kymmenistä koneista kuluneena aikana kaikkiaan.

      Paluatuslevyjen teosta Windows-koneisiin on täällä pälätelty muutamia satoja kertoja. Tutustu käyttöohjeisiin.

      • srtywe66

        Kyllähän minkätahansa käyttiksen rikki saa jos tahallaan sen rikkoo. Ja kysymyksestä jo näkee minkä tason "osaajasta" on kysymys.


      • Repe ei itse osaa mitään ja käyttää uusavuttomana paskamaccia. Täälläpäin windows 7 pelittää oikeen hyvin:)


      • maccimiäs™
        randomi_ukko kirjoitti:

        Repe ei itse osaa mitään ja käyttää uusavuttomana paskamaccia. Täälläpäin windows 7 pelittää oikeen hyvin:)

        Macci on paska koska jokainen saa sen pysyyn kunnossa...mitäs on ukolla jalkovälissä kun akkojen logiikkaa esittelee..???


      • ..
        maccimiäs™ kirjoitti:

        Macci on paska koska jokainen saa sen pysyyn kunnossa...mitäs on ukolla jalkovälissä kun akkojen logiikkaa esittelee..???

        Jokainen... Älä homo lässytä.


    • ..

      """"pitääkö kone vaan viedä huoltoon?""""

      Et ole ollenkaan tyhmä, et ollenkaan.

    • Miese Entrollaa

      Ennen koneen käynnistämistä luetaan koneen mukana tullut manuaali. Siinä on kehotus tehdä palautuslevyt. Teepä siis niin luettuasi manuaalista miten ne tehdään.

      Jos edellinen käyttis sekosi 5 kertaa niin sama homma on edessä nytkin, käyttäjähän on aivan sama.

    • Kill Bates

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      87
      3207
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      62
      2907
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2435
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      80
      2256
    5. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      74
      2169
    6. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      2026
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1616
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      19
      1593
    9. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      30
      1440
    10. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      36
      1416
    Aihe