Ratsastusmahdollisuudet gran canarialla, cay beachin lähellä?

Olen siis lähdössä helmikuun alussa kanariansaarille, paikkaan gran canaria cay beach, las meloneras. Onko lähellä hevostalleja?

Jos tiedät asiasta jotain taikka olet itse käynyt siellä jossain ratsastamassa niin jaa toki kokemuksesi ja tietosi kanssani! :)
5116
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

En saanut sivuista mitään selvää.

Et viittisi sanoa vähän että mitä on hintoina? :)

Äänestä

Kopioin osan tekstistä ja käänsin sen Googlen automaattisella kääntäjällä (translator). Tällaisia hintoja siellä on:

Seuraavia kursseja on tarjolla:it
15 minuuttia poniratsastusta lapsille ohjaajan kanssa 6, - €
1 ratsastustunti aikuisille pätevän ratsastuksen opettajan kanssa, 25, - €
Kuukauden hinnat, 4 viikon aikana:
1 tunti viikossa 100, - €
2 tuntia viikossa 120, - €
3 tuntia viikossa 160, - €
retket
Ratsastusretket 1 tunnissa (2-4 henkilöä) 33, - €

Kannattaa opetella kääntäjän käyttö, joko Google (ylärivissä) tai Bing, jota voit käyttää painamalla hiiren oikeanpuolista näppäintä. Sitten tulee lista näkyviin, josta voit valita rivin kääntämistä varten. Löytyy paljon kivoja juttuja, kun osaa kääntää tekstin.- Hauskaa lomaa!

Äänestä

ex-mix-max, kiitos paljon ! Otan neuvosta vaarin ja yritän opetella kääntäjän käyttämistä. :)

Äänestä
  • Unohdin tietysti taas jotain: Oikealla yläreunassa näät kolme eri merkkiä: miinus, kuvan pienentäminen, ja kuvan sulkeminen X.
    Kun haluat kääntää jotain, kopio se näpsäyttämällä tekstin alkua ja vetämällä hiirellä yli käännettä teksti, ja lopuksi vielä näpäys hiiren oikeaa puolta, josta valitset "kopioi", niin saat kopiointi-ikkunan. Siellä valitset kielen molemmille puolille, esim. tekstin kieli vasemmalle ja suomi oikealle.
    Sitten voit mennä vasempaan ikkunaan ja kopioida tekstisi sinne, niin oikealle ilmaantuu suomalainen teksti.
    Tai jos pitää koulussa tehdä englannin kielinen aine, laitat suomenkielisen vasemmalle puolelle ja oikealle tulee sama englanniksi. MUTTA; tekstit eivät ole perfektejä, niitä pitää korjata ja muovailla. On kuitenkin apu puolitiehen.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


jaujaujaujau kirjoitti:

Olen siis lähdössä helmikuun alussa kanariansaarille, paikkaan gran canaria cay beach, las meloneras. Onko lähellä hevostalleja?

Jos tiedät asiasta jotain taikka olet itse käynyt siellä jossain ratsastamassa niin jaa toki kokemuksesi ja tietosi kanssani! :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu