Tunnistaako kukaan tätä kirjaa?

Kirjaa etsimässä

Kirjassa on nainen, joka käy juttelemassa pelkotiloistaan terapeutille. Terapeutti on kuitenkin se henkilö, joka aiheuttaa naiselle ongelmia, mies huumaa naisen ja käy öisin naisen kotona. Aamuisin herättyään nainen ei tiedä mikä on vikana, mutta tuntuu että hänen kotonaan on käyty.

Muistan aloittaneeni kirjaa vuosia sitten, ja nyt haluaisin lukea sen loppuun, mutta en saa päähäni kirjan nimeä. Muistelin, että se olisi Stephen Kingin teos, mutta olen käynyt läpi hänen teosten juoniselostukset, ja etsimääni kirjaa ei ole vielä löytynyt.
Toivottavasti joku voi auttaa! :)

2

149

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Koontziin koukussa
    • Enå

      Stephen King on kirjoittanut yhden kertomuksen jossa tapahtuu hieman tuon tapaista, se on kirjassa Yön äänet. Juoni ei kyllä täysin vastaa kuvaustasi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      65
      1483
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      113
      951
    3. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      58
      781
    4. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      48
      774
    5. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      730
    6. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      717
    7. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      72
      707
    8. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      26
      689
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      41
      677
    10. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      68
      672
    Aihe