Millä huoltoasemalla on paras autonpesu ja kahvila Imatralla?
Imatran huoltoasemat?
_Jape_
535001
1Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Lappeentien Shellillä tulee käytyä, siistein myymälä ja iltapesussa hinta laatusuhde mielestäni kohdillaan. Sämpylät ja pullat ei houkuttele mutta "koiranmakkarapiirakka" tulee joskus kahvin kyytipojaksi vetästyä.
Hintataso on kaikissa karannut viimeisen 5-vuoden aikana niin korkeaksi ettei tarvitse paljon asioida....
Lappeentien Teboil ihan paras!! Kaffe on hyvää ja pesussa tulee puhdasta! Kahvilakin on suht siisti. :D
Teboil on paskanen paikka.
Venäläisomisteinen öljyasema member of lukoil
Lappeentien Teboililla on kyllä ehdottomasti tasokkaimmat asiakaspalvelijat työskentelemässä....
juup, tulkoon vaikka mitkä aabeeceet, TB on ja pysyy miun ykköspaikkana :)
Lappeentien Shellille miulta ääni.
Lappeentien Shell on vielä suomalisessa omistuksessa, muut ovat ryssien omistamia paikkoja mm. Teboil member of Lukoil, ja Imatran Nesteet!
Lappeentien Tb:n pesut ihan ok mut kahvin kanssa tarjottu Maito saa kaffeen maistumaan aivan PASKALLE! Siel tarjotaan jotain iskukuumennettua kuraa siks lopetin siel kahvin juonnin kokonaan ja olen kuullut monelta muulta samaa....
sano Tupulle siitä äläkä täällä nillitä, taukki
Neste Pikkolo ei ole venäläisomistuksessa ainakaa vielä. Pesut siellä kyl törkeen kalliit ellei yöaikaan käy pesulla.
Lappeentien Shell on hyvä kahvi paikka.Auton pesusta en tiedä.
Ja mitä näihin huoltamoiden ruokaan tulee ni kävin tänään syömässä Korvenkankaan Nesteellä ja oli hienoinen pettymys.
Saalaatti tarjonta onneton,peruna muussi luirua velliä,maksa pihvit kovia.
Kannattas ehkä vähän panostaa laatuun.
Neste on paikoista pahin. Kallis ja ankea. Henkilökunta on kyllä ihan jees
Mansikkalan Essolla kävin viimeeks. Ihan hyvä paikka.
Juu.mansikkalan esso ehdottomasti paras.mopon bensakin oli 45.penniä litra.zyndappi pelasi sillä hyvin.
Joo kiisselin essolta bensat ja syt,tulpat sachsii.
teboil ja neste 1
lappeentien tb se ainut oikee..
ABC on paras. Huonostihan se pesuri pesee, tulee naarmujakin ja joskus tuulilasikin menee rikki. Onhan se kallistakin, mutta bonuksen lisäksi, kun maksaa vihreällä kortilla saa maksutapaedun.
Totta pääasia, että saa bonukset kotiin....
Ite tykkään käydä Teboililla kun siellä on se syötävän hyvännäköinen blondi töissä..... :D
Muuta syötävää sitten onkin turha katella
onkohan hän vapaa ?
Esteettisyys on aina iso osa hyvää ruokailua.... :)
Mahtavaa jos tulisi tohon Pelkolan raja-aseman jälkeen kahvila. Jossa auton käsinpesu... Hyvät kahvit taikkapa tsajut. Narisijat : siinä oiva markkinapaikka!
Idästä josta myös aurinkokin nousee tulisi moni pesettämään autonsa kun saisivat palvelua omalla kielellä. R**************n olisi hyvä muistaa, että kulmillakin voisi olla ehkä 1 kylmäasema ellemme saisi mukaan noita maksajia idästä jotka mahdollistivat esim.I-kosken kehittämisen. Kulmit olisi kuin vuoksenniska ellei maksajia tulisi muaalta kuin tältä kylältä. Näin se vaan on. Mitä tulee h-asemiin nyt kaikki toimii kuin junanvessa. Katsokaa kuinka aurinko laskee länteen ja eläkää NYT ja tässä.
Ei voi enää puhua huoltoasemista,koska auton huoltoa ,öljynvaihtoa ym. ei enää ole tarjolla niin kuin ennen muinoin jolloin kaikki oli paremmin kuin nykyään.
Nämä ovat vain bensa-asemia joita nykyään on teiden varsilla.
Ja sehän vois olla vaikka topless-autopesula.
Hemmetti kyl kiiltäs miesten autot Imatralla! :)
Missähän noista asemista olisi paras ja edullisin pesu?
Paras meinaa tässä tapauksessa sitä, että pesutulos olisi hyvä eikä auto rikkoontuisi siinä samassa Bonuksista ei niin väliä kun en niitä kerää
"Ei voi enää puhua huoltoasemista,koska auton huoltoa ,öljynvaihtoa ym. ei enää ole tarjolla niin kuin ennen muinoin jolloin kaikki oli paremmin kuin nykyään.
Nämä ovat vain bensa-asemia joita nykyään on teiden varsilla."
Totta tuokin, mutta tämän päivän autot pitävät sisällään sen verran hienoa elektroniikkaa ja tekniikkaa, että rasseli-villen olisi istuttava jatkuvasti koulun penkillä itseään kurssituttamassa. Tuohon asemat eivät lähde, eikä ne lähde myöskään laitteiden erikoistyökalujen päivitysrumbaan.
Ne ajat jolloin kaverin kyydillä käytiin shellistä nappaamassa katkojan kärjet, ovat lopullisesti ohi. Se aika ei enää palaa, turha on perään haikailla.
Niin ja joku kun kyseli tuon Teboilin myyjättären vapautta niin oletko nähnyt montakin noin kaunista naista kulkevan Imatralla vapaana?
Osaa ne "varatutkin" jakaa muille.....ainakin tässä kylässä tuntuu olevan enemmän tapa kuin poikkeus =)
No, mutta jos asiat näin ovat niin se on hyvin ikävää kuultavaa....
Niin no, mutta kuitenkin Tupulle tiedoksi etei noin kauniista ja hyvästä asiakaspalvelijasta kannata luopua tuohan se aina oman osansa myös asiakkaista...
Ylivoimaisesti paras huoltoasema on Svetogorskissa. Siellä on halpa bensa ja AH silmä lepää niissä myyjättärissä, varsinkin kahvion puolella. Ei ole mitään ynseitä paperimiehenmuijia ihraperseineen. Ja enneku kateelliset alatte tirisemään, että se on venjällä, niin Svetogorsk on Imatran kaksoiskaupunki.
paras paikka auton pesulle vuoksen ranta eikä maksa mitään tosin kevättä pitää odotella
Lappeentien Shelli
Miks Lappeentie Shellin myy Kahen hintaista diisseliä mistä voi vaikee korvausta??? 30 s hintaero,eikä mitään mainintaa missään
ehtottomasti veijo esson baari.
Rajapatsaan nesteellä käyn . Teen siinä veikkaukset ym
Kahvi ja muukin pqalvelu on ihan hyvää. Siellä myös olen
vetänyt peliautomaateista eniten. Ja sit miule on yks hailee
kuka ne huoltsikat omistaa.
Nostatusta
Joko maito on vaihtunut Teboililla toiseen?
Opa käy Niskan Teboililla kahvilla !
Niskan TB!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaiketi sitä maitoa jo saa toisessakin muodossa?
Kaikki on turhan kalliita nyt kannattaa käydä ostamassa Citymarketista
Juhla-Mokkaa 5 Eurolla kaksi pakettia ja keitellä sitten halpoja kahveja kotona
Nostatusta
Eka beoskan heti tullin jälkeen. Hinnat murto-osa imatran hinnosta.
Mistä saa juoksubensat helpoimmin?
Juokse ilman bensoja, Karhunmäellä on hyvät reitit.
Pitääkö auto pestä? Kyllä sade hoitaa homman.
Paras autopesu ainakin Teboil- vuoksenniska ja ihan hyvä kahvila peliautomaatit. Auton pesulaitteet vain muutama vuosi sitten uusittu ja pesevät hellävaraisesti, mutta kuitenkin tehokkaasti autot.
Vuoksenniskan Teboililla on parhaat pilkki toukat