Enää muutama päivä.

KOKOOMUSNUORI

Ja pääsemme piirtämään äänestys lappuihin kuutosen ja isolla. Vihdoinkin muutoksen tuulet puhaltavat ja suomi lähtee uuteen nousu kiitoon. Ilta koulu odottaa vasemmisto änkyröitä, vahva ja suuri uusi johtaja, humaani, komea, loistokuntoinen älykkäästi rullaava luistelija , pankkinero, kirjailija, zunamin selättänyt,nuorekas, työ väen rinnalla mukana talkoissa kulkeva uusi tuo isä lempeä, mutta harkitsevainen on kohta valittu. Kyllä kansa tietää. Lappuun numero 6. SALE ekalla kierroksella jatkoon. Vihdoinkin järkeä suomen johtoon. Vaalipäivänä me juhlimme SALEN ja KOKOOMUKSEN murska voittoa. YES WE CAN. SALE varma voittaja.

17

135

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mummo...

      Hellanlettas sentään!
      Varmaan Niinistö on iloinen kun saa olla sun pressa.

    • SALE persidentiksi!

      Minäkin kirjoitan äänestys lappuun SALE.

      • 6

        Älä vaan kirjoita, lappus hylätään.


    • Me, te ja he.

      Sota ei yhtä miestä kaipaa. Eikä yksi pääsky kesää tee.
      Vallaton pressa- mitäs se sitten.

    • Kokoomukseton muori

      Kokoomusnuori taitaa asua tällä palstalla.Voi surku!

    • Valtion piikkiin

      6 ja 9 siis Harjakainen!

    • kauppias ite

      Suomi on tosiaan kutosen jälkeen SALE !!!

      • Hän on poistunut

        Annetaan KOKOOMUSNUORELLLE anteeksi. Hän eilen jätti tänne julkisen anteeksipyyntönsä ja tunnustuksensa omasta taustastaan. Hän oli demariperheen kasvatti, joka hieman höynähti jossain vaiheessa.


    • ÄÄÄNI

      Käännä äänestyslappu ylösalaisin ennenkuin piirrät siihen kuutosen.
      Niin minä ainakin teen.

      • populisti 1.

        Se on sitten huomenaamulla kun pääsen äänestämään Soinia!


    • tribuutti

      Joo.
      Äänestä sinä, mä taidan jättää väliin, ei nyt oikein innosta koko juttu.
      Tuossa ei oikein voi, kuin hävitä kävi niin tai näin. Ei tää juttu viime vaaleissa muuttunut, kuin sikäli, että vanhat puolueet on olleet hyvin varovaisia tekemisissään.
      Se oli yhden sortin kannanotto, politiikka nyt on vaan tuollaista, nyt loppu into.

      • ikäloppu

        No, niin. Sai Soini ainakin yhden äänen, eikä tuo paljon intoa vaatinut kun oli muutenkin pakko käydä kirjastosta hakemassa saapunut, tilaamani kirja.

        Toinen mahdollisuus olis ollut se Sari, joka niistä on edustavin ja paras puhuja, mutta kun se onneton on sen uskontonsa velä totaalisempi vanki kuin Soini.

        Soutaa ja huopaa-Niinistöä en voi enää kuvitellakaan, sillä olen itse soutanut satoja kilsoja. Tosin en ole kokenut verkkoja, jossa tuo Niinistö-tyyli kai on paikallaan.

        Väyrysen huumorivaihde on niin metka, että olis kiva saada ihan oikea pelle pressaksi.

        Mutta kun nämäkin olivat minulle ennen kaikkea EU-vaalit. Vaikka myöhäistähän se taitaa nyt olla. Niin tiukkaa persmäkeä mennään, että ainoa pelastus on lopulta oma kasvimaa.

        Etsin eilen netistä seppää koskevia sanaparsia. Joku pappanetti oli kerännyt hurjan määrän sekä vanhoja, että uudempia sanontoja (Esim. Jos ei heilaa helluntaina, niin ei aidsia edventtina.)

        Mulle sopivat hyvin seuraavat:

        -En sattunt olemaa sillo koton, ko kiirettä jakkoit.
        -Kylhä tätä aikaa on, mut ko ikä loppuu.

        Ja omastakuvastani käy seuraava:

        -Kel on luskal annettu, silt ei voi kapustal vaatii.


    • Pahalta tuntuu

      Tuskin kok.nuori osaa kuutosta edes oikein kirjoittaa, kun eiole osannut historiaakaan lukea. Sieltä selviää aina Faaraoiden ajoista lähtien mitä porvarilliset arvot ovat saaneet aikaan : Kulttuurien tuhoutumisia jatkuvalla syötöllä.Nyt on vuorossa länsimaisen kulttuurin rappeutuminen.

      • hepulikepuli...

        Juu.Ja itärajalla rappeutunut suomalaisten sukupolvien työ!


    • elävänä syntynyt

      Mitäs sinä, ikäloppu, arvelet Haavistosta, vai etkö suvaitse ruskean reiän ritareita?

    • KOKOOMUSNUORI

      Jos SALE voittaa niin käyn mies huorissa juhlan kunniaksi kun haluan vieläkin halon anukseeni. tilaan uuden mertczedecin erikois kilvellä johon tulee kirjaimet SAL ja numero 3

      • Ota opiksi.

        Varoitus: Mercedes Benz Perseelleen Lens !! Näin on monelle ökyilijälle käynyt.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      113
      4782
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3483
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2410
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      50
      1538
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      36
      1473
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      39
      1299
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      14
      1192
    8. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      22
      1154
    9. On varmaan turn off

      Mutta olen tosi kokematon.
      Ikävä
      27
      1078
    10. 165
      1069
    Aihe