Ostin Finluxin 22FLDV850MP television. Asennettaessa kanavia, se ei kuitenkaan löydä niitä ja valittaa ettei ole signaalia. Kuulun kaapelitalouteen ja huomasin että TV:n paketissa lukee dvb-t, vaikka sen pitäisi olla dvb-c (eli kaapelitalouteen). Kysyin vielä myyjältä, että toimiihan tämä kaapelitaloudessa, ja kuulemma toimii. Missähän helvetissä on vika?! Vai kusiko myyjä sillmään?
Olen myös yrittänyt niin, että antenninjohto on radiolle kuuluvassa antennipistokkeessa, koska olen kuullut että joskus ne voivat olla tvpistokkeen kanssa sekaisin.
TVssä on vain yksi antenninpaikka, jossa lukee ANT. 5vdc---60mA, scart-liitin, YPbPr, äänisisääntuloja, SPDIF- ulostulo, äänen linjalähtöjä ja 2 hdmi sisääntuloa.
Help! Pitäiskö mulla olla joku ihmeellinen johto koska olen kaapelitaloudessa vai mitä?
Ei signaalia
5
1882
Vastaukset
- :-))))))))))
:-)))))))))))))
- Marsulan Seppo Matti
- No mitähän siinä telkkarissa lukee, virittääkö anteeni vai kaapeli kanavat.
- Olethan jo ostanut antennijohdon, ei siis sellaista 70 luvun johtoa vaan hääiriösuojatun nykyajan kaapelin.
- Liikkeeseen takaisin ja vaihtoon kun väärä laite on kyseessä. - gfgdfytd
Mustan Pörssin sivuilla on ominaisuustaulukko, jossa kyseiselle mallille ei ole merkitty yhtään mitään tietoja paitsi hinta 399 €. Malli ilman V:tä 22FLD850MP sisältää taulukon mukaan sekä DVB-T että DVB-C -virittimet ja on 50 € halvempi.
Lue käyttöohje.
http://www.mustaporssi.com/mpcompare.php?p=2279,2608,1841,2776,1710,1759,2384,2280,1099,683,1581,1582,643,331,779,744,2537,2802,1834,328,329,893,1100,330,808 Voit purkaa kaupan 30 päivän sisällä ostopäivästä.
- Omaa tuontia?
Mistä muuten Musta Pörssi näitä erikoismalleja löytää tarjouksiinsa? Onko kyseessä joku oma maahantuonti? http://www.finlux.fi/ sivuilta ei löydy kyseisen mallin tietoja.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1137247
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h985233Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv1163486Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p333412Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska352524Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191856Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?961501Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3411451Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚1311346Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?421270