kertoo lauantain 7.1.12 painettu Iltalehti.
M.K. näki WinCapitaan sijoittamansa 32000 euroa huijarin verkkosivuilla, mutta ei koskaan omalla tilillään.
..kun hän Thaimaassa oli omin silmin nähnyt, miten muutama WinCapita-sijoittaja eleli herroiksi, päätti hän laittaa itsekin ensin 20000 euroa ja ... 12000 lisää
M.K. näki WinCapitaan sijoittamansa 32000 euroa huijarin verkkosivuilla, mutta ei koskaan omalla tilillään.
..kun hän Thaimaassa oli omin silmin nähnyt, miten muutama WinCapita-sijoittaja eleli herroiksi, päätti hän laittaa itsekin ensin 20000 euroa ja ... 12000 lisää
Vastaukset 18
Vanhimmat
tyhmyydestä kärsii lompakko...vai miten se meni.
tunnen tuon miehen juttelin hänen kanssaa aikoinaan jos oikeuin muistan vyölaukkumies oli hänen sponsorinsa jja kerran tämä M kyseli rahojen perään niin siitäpäs suivaantui venäjän mafia ja soittivat M:lle M kuitenki nauhoitti kyseisen keskustelun ryssien kanssa ja toimitti nauhan KRP:lle..
ryssät olivat sanoneet jotain, että jätätte T... rauhaan ja, että hän on meidän suojeluksessa. T varmaan oli tehnyt ryssien kanssa vähä hämäriä raksabisneksiä jotka ei tietenkään menestyneet
hahaa, vai raksabisneksiä, et taida tietää totuutta?
minä tiedän kyllä totuuden niistä Thaimaalaisista raksabikseksistä, jotka t kusi...
Joku sossun ja kelan rahoilla elävä ja pimeää raksaduunia orjapalkalla vääntävä Igori soitellut. Onpas varsinainen mafia, on tainnut tulla vetelät housuun M:llä. Onkohan Igori kaupitellut vaimoaankin samassa puhelussa?
M.K.:ta vivuttaa kun meni uuden henkilöauton hinta ja ajaa nyt vanhalla.
Itsellään on vielä varoja suomalaisessa kivijalkapankissa tehdyssä
sijoituksessa, josta on vanhanaikaisesti kuitti allekirjoituksella, siksi
ei ryhdy voimakkaampiin toimiin kuin rikosilmoitus.
Hän tietää, että on tunkkeja, jotka puhdistettu täysin ja velallekin. Kertoi, että kannattaisi valuuttakaupparikollisten vilkuilla olkansa taakse, näiden
"puhtaiden" varalta".
Eniten häntä pipsittää näissä "kultasydämisissä" valuuttakaupparikollisissa se,
että he vievät vuosien palkkatyöstä kertyneet säästöt tuosta noin, huiskis. Jälkeenpäin eivät myönnä varkautta, syyttävät viranomaisia ja ryöstön uhria
jos tämä on tehnyt rikosilmon.
narssin mukaan tälläiset huijarit ovat sosiopaatteja eli he eivät tunne mitään pahaa siinä, että he saatanallisilla juonillaan kusettavat ihmisten rahat, päin vastoin he pitävät näitä ihmisiä tyhminä ja oikeutettuna sitä, että he saavat rahat
vähän kuin Raskolnikov.
hän koki tekonsa tavallaan oikeutetuksi,
koska koronkiskuri-eukko oli paha ihminen.
mutta pikku ero rikollis-sponsseihin:
Raskolnikov tunsi katumusta.
http://www.studio55.fi/oikeusjakohtuus/artikkeli.shtml/1162729/wincapitan-huijausuhri-minua-uhattiin-venajan-mafialla
""""""Minua uhattiin Venäjän mafialla"
Timon puhelun aikaan Kainiemi oli työmatkalla, jossa hänellä oli mukanaan videokuvauskalusto. Seuraavana yönä puhelin soi uudestaan ja langan päässä oli Kainiemelle tuntematon henkilö.
– Minua uhattiin Venäjän mafialla, ja käskettiin jättää Timo rauhaan, koska hän oli venäläisten suojeluksessa. Koska minulla oli kamera huoneessani, nauhoitin sillä puhelun sisällön ja annoin nauhan poliisille. Informoin Martiskaista jälkeenpäin laittamalla hänelle tekstarin, että kiitos tästäkin, kaikki on poliisin tiedossa.
Kainiemi on huomannut, että WinCapitan päätekijät yrittävät kaikin keinoin sotkea tutkintaa. Muun muassa Timo Martiskainen on Kainiemen mielestä kirjoitellut netin keskustelupalstoille viestejä, joilla pyritään johtamaan poliiseja harhaan. Esimerkiksi Kainiemen huijauskertomusta väitetään valheeksi.
– Ne jotka niin väittävät, tietävät totuuden, että mulle on käynyt näin. Poliisi ei kuitenkaan ole tyhmä, enkä ole missään nimessä menettänyt toivoani kokonaan.
Keskustelupalstoilla on jopa väitetty, että Kainiemi ei olisi ollut lainkaan mukana WinCapitassa. Väitettä on perusteltu sillä, että hän olisi todellisuudessa MTV3:n työntekijä, joka on antanut lausuntoja työnantajansa käyttöön. Kainiemi on kuitenkin työskennellyt MTV3:n palveluksessa viimeksi yli 20 vuotta sitten 1980-luvulla.
pahoja rikollisia.
Meidan EOK ...
oma EOK
vahva EOK
hyvä juntunen, hieno eduskunta-ehdokas !!!!!
Millaisia kertomuksia on petetyillä ?
Kaveri, sukulainen, tuttu huijasi rahani.
Omistusasunnon menetys,
elinikäisten säästöjen puhallus, anopin asunnon huijaus...
ja monenmoinen muu murheen aiheutus ...
hyvä mikko miehellä on selkärankaa kertoa TOTUUS näistä kusettajista
erittäin hyvä juttu lehdessä, lue vaikka näköislehtenä
Taas olette ymmärtänyt väärin.
SUOMEN VALTIO YRITTÄÄ RYÖSTÄÄ NUO 32 000 EUROA RIKOLLISENA RAHANA.
EIT:ssä sitten tuo valtion ryöstö purkautuu.
Vieläkös sitä juhlitaan naapurin ja sukulaisten varoilla ja hauskaa on.
Kyllä se on niin, että
NOPEAT SYÖVÄT HITAAT
Kuten tässäkin geississä.
Minä olin se nopea, ja nettosin ihan mukavasti, eli voittoja kotiutin muutaman kymppitonnin.
HYVÄ KORKO VÄHÄN YLI VUODEN SIJOITUKSILLE.
HEH...............HEH....HEH....JA VIELÄ KERRAN HEH..
kymppitonnin kotiutit, paljon sijoitit, ziljoonan?
Kyllä se on niin, että
NOPEAT SYÖVÄT HITAAT
Kuten tässäkin geississä.
Eiköhä tässä toiminnassa tarvita sitä pitkämielistä odotysta ja silmää ennemin,
Härnääminen tuntuu olevan mielessä jolla saisi katrasta taasen mukaa. !!!