Loppiainen oli kuin olikin arkipyhä, kaupat saivat pitää ovensa auki. Mielestäni hyvä juttu Suomen ankeassa talvessa.
Arkipyhät ovat takanapäin!
2
<50
Vastaukset
- texsanell
Joo varsinkin kun oli heti viikonloppu edessä työssäkäyvillä.
Minustakin on mukavaa että arkiviikot taas seuraavat, ne on niin tasaisen mukavat viettää. Huomenna tulee vielä jouluvierailuihin liittyviä, ja juuri soitti serkkuni tulevansa kylään mielellään.
Hieman taukoa pidän huomisen jälkeen, ennenkuin kutsun hänet miehineen. Eivät ole tässä asunnossa käyneetkään, mutta ei sitä jaksa aina järjestää kutsujakaan:D
Ihanaa! melkein kaikki onkin valmiina ja huomenna tulevat vasta klo 16.00
Viihtyisää iltaa teillekin! - *Kukkahamme*
Onneksi alkaa tavallinen elämä, vaikka eipä se vapaudessa nuo ylimääräiset pyhät paljon ole sotkeneet.
Pyhien vierailut ja kahvikekkerit onneksi tältä osin ohi, vaikka mukavaa onkin saada kuulla kuulumiset ja vaihtaa mielipiteitä asioista.
Ikääntyessä vain jotenkin asiat ovat uomissaan kulkeneet ja niihin on tottunut, kaikki ylimääräinen rasittaa.
Tästä alkaa taas uusien pyhien odottaminen, tulossa ovat kevään myötä.
Talven ensipakkaset tulleet viime yönä, täällä on -13.5C, talvelta maistui kun vein linnuille aamiaista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882