Mitäs hyviä vaihtoehtoja suosittelette Americasista missä syödä ? Vaihtoehtoja on ilmeisesti paljon, mutta missä paikoissa/alueilla on paras hinta-laatusuhde lapsiperheen kannalta ?
Americasin ruokapaikat ?
.......,,,,,,,,.....
5245
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Kaikissa on yhtä huonoo ja sama ruokalista.
Katson, missä parhaat tuolit ja sinne istun. En tykkää niistä jäykistä puutuoleista, missä jalkojen veri lakkaa pian kiertämästä.
banana-carden,tosi hyvä ruoka,mutta loppu illasta aikuisten paikka koska silloin alkaa tanssit
Kauppakeskus Safari ja sieltä Slow Boat Teppanyaki.
Jos siis pidät japanilaisesta ruuasta.
safarin päässä on myös paikka nimeltä Malibu jossa tulee käytyä usein.
Tässä muutama kokemus.. itämaisissa ravintoloissa ei tullut käytyä koska matkalla oli yksi henkilö joka ei missään tapauksessa suostunut syömään niissä, valitettavasti.
Kiina-buffetteja oli paljon, jos tykkää kannattaa kokeilla hintataso 6,50 - 8,50/henkilö.
Rannan lähistöllä olevassa "elvis-baarissa" on erinomaista ruokaa, jenkkityylistä eikä mikään edullisin paikka mutta hyvää ruokaa löytyi, samten samassa yhteydessä olevasta naapuriravintolasta. Hintataso pääruoissa kympin molemmin puolin/hlö.
Parhaat ruuat syötiin rannan burger kingin (kippis-baarin lähistöllä) vieressä (kadun toisella puolella) olevassa steak-housessa. Tarjous menu oli 7,95/henkilö johon sisältyi alkuruoka, pääruoka ja jälkiruoka. Toi menuvalikoima oli vielä varsin laaja, en niin hyvää pippuripihviä ole suomessa syönyt vuosiin. Samanlainen tarjous ja erinomaiset ruuat olivat myös aparthotel columbuksen lähellä (kadun toisella puolella) olevassa ravintolassa. toi BK:n naapuriravintola voitti karvan mitalla ruuan tasossa ja viihtyvyydessä. Molemmat erittäin siistejä paikkoja ja loistava henkilökunta.
Muutenkin hintataso oli laatuun nähden kohtuullisen hyvä, useimmissa paikoissa pääruoka oli tossa kympin molemminpuolin.. ja löytyihän niitä kalliimpiakin paikkoja jos olisi halunnut. Hinta-laatusuhde huomattavasti parempi mitä suomessa, turha selittää että kanarialla olisi ravintolapalvelut suomen hinnoissa.
Sisäänheittäjät hieman ärsyttivät, ja se kolme suomen sanaa mitä usein osasivat kun tunnistivat suomalaisiksi sai lähinnä nolouden tunteen.. en tuntenut itseäni pätkääkään otetuksi jos sisäänheittäjä osaa muutaman sanan suomea. Useimmiten valittiin ruokapaikat jo päivällä jolloin pystyi tutkimaan listoja ja illalla mentiin päivällä valittuun paikkaan suoraan.