Annetaan undulaatti pikaisesti

LH

N. 5-vuotias undulaatti (vihreä-keltainen naaras), joka on aina asunut parvessa (parhaimmillaan undulaatteja oli 6), jäi tänään yksin. Toivomme sen löytävän pikaisesti uuden kodin, jossa se saisi elää parvessa. Tarvittaessa mukana seuraa suurikokoinen häkki halvalla.

Leena/Riihimäki/0400-016315.

5

615

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LH

      PS. Häkki on kooltaan 88x50x80 cm.

    • oiawhioqhwot9qw

      missäpäin lintu sijaitsee?

    • Hei, meillä on yhden linnun vajaus neljän parvessamme. 11-vuotias Nella kuoli ennen joulua ja 5- vuotias voisi hyvinkin sopia täydennykseksi, kolme nykyistä unduamme ovat kaikki n. 3-vuotiaita. Myös uusi häkki voisi olla ihan hyvä mallista ja hinnasta riippuen.
      Asumme Helsingin Marjaniemessä, undulaatteja minulla on ollut perheessä lähes 50 vuotta joten kokemusta on.
      Ota yhteyttä jos asia on vielä ajankohtainen!
      Terveisin
      Hannele Savolainen, p. 041 5055093.

    • LH

      Kiitos kaikille kiinnostuneille. Undulaatti sai uuden kodin isosta parvesta ja toivottavasti viettää siellä mukavaa loppuelämää.

      Häkki on edelleen tarjolla ja hyvin edullisesti (n. 30 e).

      • Kuten edellisessä viestissä jo kerroin, saattaisin olla kiinnostunut häkistä mikäli se on malliltaan ja kooltaan meille sopiva eikä välimatka ole kovin pitkä.
        Hyvä kun lintu jo löysi uuden kodin! T, Hanne Savolainen p. 0415055093.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      127
      3426
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1209
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      94
      979
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe