Rallit ovat typeriä ja vaarallisia, lailla kiellettävä.

Vihainen^

Yksikin ihmisuhri on liikaa, yleisö on kännissä ja tunkeeoman käden oikeudella
tukkimaan yksityistiet, helvettiin koko rallit.

18

805

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • +000+p

      Varmaan pitäs kieltää koko autoilu! Laske hyvä ihminen moniko känniläinen kuolee liikenteessä ja vertaa lukua rallikilpailuihin. Taitaa olla sulla vähän huonot perusteet. Turvallista elämää sinulle!

    • -wellu-

      Peltoautoja ei saa kieltää!

    • tietäjä92

      Arkiliikenteessä kuolee ihmisiä paljon enemmän kuin ralleissa. Ralliautoilu sitäpaitsi kiihdyttää autotekniikan kehittymistä, kun kilpaileminen motivoi kehittämään uusia rakenteita joita sitten testataan ralliautoissa ja jos ne havaitaan hyviksi, niitä aletaan hyödyntää arkiautoissa.

      Esimerkiksi jääkiekossakin on kuollut ainakin yksi pelaaja. Pitäisikö sekin laji kieltää? Siis koko urheilu tulisi kieltää, sillä aika harvassa lajissa on tasan 0 kuolonuhria ollut.

    • suosi-tus

      Suosittelet sinulle, että et nuku ollenkaan sillä melko moni on kuollut nukkuessa.

    • 12345tyjbgvfde

      on kotonakin moni kuollut...

    • rojut75

      niin entäpä kiekko kaukalot ja jalis kentät tai jopa keihään heitto puhumattakkaan kännisen alle jääviä suojatiellä tai muuten vaan tellingeiltä pudonneet,mitäs niille tehhään..ja nykyään kun kulkuneuvojenkin pitäisi olla huomattavasti turvallisempia kuin 10v sitten aina vaan joku mittaa ulos,mitäs ny sitten tehhään..hevoseenkaan ei taida uskaltaa vaihtaa kun voi joko pudota selästä tai oksa iskee ottaan tai voihan sitä saada kaviostakin ja jos ei siittäkään henki poistu niin viimeistää joku pilleri perttu tulee vastaan ja tunkee moraa kylkiluitten väliin,musta tuntuu että aiiiiiika heikoilla perusteilla oot liikkeellä...

    • dsmfsgjjjjjjjjjjjjjj

      Ralleja ei kyllä mennä väkisin pitämään kenenkään yksityistielle. Siitä täytyy sopia ja tienhoitoyhdistys saa siitä kohtuullisen korvauksen.
      Juurihan oli uutisissa kuinka joku oli meinannut kuolla hiusvärien takia, kielletään ne.
      Olisiko hyvä että rallit kielletään ja ajohalut pitäis tyydyttää sielä pikkuteillä muun liikenteen seassa? Eikö ole hyvä että ajetaan suljetulla tiellä ja ambulanssit on lähellä.
      Taitaa joku viherhippi itkeä kun ei lapsena saanut peltoautoa ja piti alkaa vastustamaan kaikkea autoihin liittyvää

    • pommittaja85

      sano joku JÄRKEVÄ SYY miten ne rallit sua häiritsee..

      • r.alli

        Ei missään nimessä saa rallia kieltää.. mis me sitten ajetaan lujaa, vai liikenteen seassa, sehän se on turvallista..


    • Ihminen joka ei viha

      Mad bro?

      • vol2

        olisi upeaa ajaa rataa. jaarataa. sprinttia. rallicrossia. rallia ja ratakisoja ja jaarataa ja rallia. ja oppia ajamaan autoa:-( ajokalustona opel kadett. opel ascona. opel manta. opel kadett. fiat 128. fiat 128. fiat 131. fiat 131. opel ascona. ford capri. ford escort rs


    • Mitä helvettiä?

      Suomalaiseen kulttuuriin kuuluu ralli. Suksi sinä somali vittuun kattomaan kameleita

    • Back to the 80s

      Hahah.... Muistelkaapa vanhoja B-ryhmän ralleja.
      Kuskeilta vaadittiin reilusti taitoa ja munaa, jotta pystyisivät ajelemaan täyttä häkää
      500 heppasilla hirviöillä sorateillä... Jopa yleisöltäkin vaadittiin rohkeutta!
      Nykypäivään moni asia on muuttunut ja ralli on paljon turvallisempaa.
      vaikka riskinsä nykyäänkin on...

    • mistä teini

      sitä VITTUA saa jos ei pillurallissa,saatanan kaislavittu !!

    • kassu

      Taitaa taas olla Moottoriurheilusta mitään tietämätön asialla

    • Rallipoika

      Kieltäkää kukkahattutädit lailla

    • Rallipoika

      Suurin osa ihmisistä kuolee Omaan kotiin

    • Autoharastaja

      Ihmiset pitäisi kieltää koska ihmiset vaarantaa koko maapallon.Jos meinaat ralli autolla tuhota maapallon siinä pn kyllä yhdelle kylä hullulle tekemistä!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      381
      5370
    2. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      15
      1172
    3. Onko kaivatullasi ruuvit löysällä

      eli himmeä pääkoppa? 🪚
      Ikävä
      102
      875
    4. Miltä se tuntui

      Miltä se tuntui, kun ymmärsit minun ikävöineen sinua?
      Ikävä
      78
      811
    5. Onko kaivattusi

      seksuaalisesti vetovoimaisin ihminen jonka olet ikinä tavannut?
      Ikävä
      41
      783
    6. Haikeaa miten kaikki meni

      Ei ole rohkeutta enää nähdä. Koska pelkään, että haavat aukeaa. Ikävä on silti, vaikka en vastannut...tiedät mihin.
      Ikävä
      56
      757
    7. Kuinka monesti olet itkenyt?

      Kuinka monesti olet itkenyt kuluneen viikon aikana toisen ihmisen takia? Itse itken joka kerta, kun joku sanoo jotain i
      Sinkut
      132
      753
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      56
      744
    9. Asentajako putosi radiomastosta

      https://www.is.fi/tampereen-seutu/art-2000011707236.html Ihminen on kuollut pudottuaan radiomastosta Tampereen Teiskoss
      Tampere
      43
      729
    10. Minkä biisin omisit sun kaivatulle?

      Pieni perustelu olisi kiva. ❤️
      Ikävä
      46
      718
    Aihe