Ätini pakotta menemään minua kouluun ,mutta en halua koska koulus kiusataan.
7lk
5
179
Vastaukset
- kehkehkeh
Haittaakse?
- ...
Kerro maikalle, se auttoi mua itteäni aikanaan.
- Nimimerkkiä
No kerro heti opettajalle/kuraattorille/vanhemmille/aikuisille kavereille/isosiskoille tai veljille JOIHIN VOI LUOTTAA/isovanhemmille/psykologille/ tai ihan vain nuoriso puhelimeen.
- TROLOLOLOLOLOLOLOLOL
( ) kiinnostaa
(x) ei kiinnosta - jep22
kerro mutsilles tilanteesta. yks juttu mikä voi hyvinki auttaa on koulun vaihtamine, minkä oon iteki tehny. se on nii jees ku voi alottaa vaa tyhjält pöydältä, uudestaa. mut täl välin sinnittele ja tsemppii.
opi rakastaa kiusaajiis. kuulostaa hullult, mut oo iha vaa chillisti ja käännä dissit läpiks, naura niille iteki. oo itsevarma, cool ja heitä johonki vaik "nojoo, oonha mä vähä mut onks siin joku ongelma?" ja naurahda päälle. ei sellast oo hauska kiusaa joka ei ota asioit itteensä.
sit kiinnostu jostai siistist ja luovast jutust, tai vaik urheilust. jos löydät jonku tollasen harrastuksen jossa oot niinku kala vedes keräät itseluottamust ja muut huomaa kui aikaansaava oot.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h452929Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1062701Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv362419- 322014
Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.501918Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska151529- 321473
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1051225- 1771193
En vain unohda
Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.731050