istuu naarajärvellä leuhkii olevansa suomen suurin talousrikollinen? onko wincapitan materiaaleissa tämmöistä nimeä?
tunteeko kukaan taisto virtasta?
6
1490
Vastaukset
- oli se ennenki kovaa
Elämä:
Vuodelta 1843 oleva kunnan järjestyssääntö oli hyvin ankara ja pikkutarkka. Sen nojalla voitiin tuomita sakkoihin joutilaisuudesta työaikana ja yöjuoksusta.
Myös juopumusrangaistukset olivat aivan yleisiä, sillä saattoipa henkilöllä olla lähes kymmenkunta rangaistusta jatkuvasta juopottelusta. Rangaistujen joukossa oli myös naisia. Kuvaava esimerkki -----------syntyisen miehen rangaistuksesta; hänet oli tuomittu sakkoihin juopumuksesta yleisellä paikalla, korven tervahaudalla. Viina oli usein syy erinäisiin rikkomuksiin ja varsinkin 1850-luku oli levotonta aikaa. Vuodelta 1866 oleva viinan kotipolton kielto hillitsi tilannetta jonkin verran. Viina alettiin keittää metsien kätköissä ja sieltä vielä tänäkin päivänä löytyy viime vuosisadan viinankeittopaikkoja." - Tutkija - kkfkfkf
Voisinpa melkein väittää että suurimmat talousrikolliset ovat vielä vapaalla jalalla.. Tuskin tullaan koskaan saamaan edes kiinni mutta ei taida Taisto olla..
- BYÄÄÄÄÄÄÄÄÄÄH HÄHÄ
Tunnen henkilön. On bisneskumppanini, ja ihan hyvin olemme molemmat pärjäilleet.
MASSIA ON JA SITÄ ON RIITTÄVÄSTI!!!!!
HEH.............HEH............HÄH.....HÄH........
Sanoo ERITTÄIN tyytyväinen WINCAPITALAINEN.- Tapaus toivoton tate
Kaikkihan Taten tuntee, aloitti jo nuorempana pennin karkkien kääntämisellä lähikiskassa, siirty vanhennuttuaan tuplaan ja sitten röökiin ja keskikaljaan.
Muutama mopo mäsäks ja sitten autoja ruttaamaan.
Ikuinen luuseri, niin tuttua niin tuttua..
Muutama valtion järjestämä kurssi avovankilassa ja viirupuku, ulos päästyään olikin ekonomi ja sitten alkoi talousrikollisen ura, tosin aina kiinni joutuen... tyhmyttään.
- Tottaturisee
Taisto Virtanen asusteli isossa OK-talossa Kulosaaressa meren rannalla ja osteli firmoja ympäri Suomea mm. Mäkelän Auton Järvenpäästä. Rahat hän sai pankista, jossa oli tuttu mies päättämässä. Taitava ja älykäs kaveri, joka oli aikanaa Suomen suurin talousrikollinen, mutta liika ahneus sai Taiston lopulta kuseen.
- Saarivaltioon
Ja pankinjohtaja muutti Sri Lankaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 764251
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans903968Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa572478Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?662324Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik412044- 491919
- 1181901
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?541678- 561672
- 661582