aikaisemmin olen syönyt lariamia, mutta nyt en enään voi sydödä niitä saan pahan ripulin. Varmaa vatsa vähän herkkä intiassa bakteeri kannasta.
ennen ei mitään sivu oireita.
Miten yleistä on saada malorenesta sivu oikeireitä?
kokemuksia?
malaria lääkesitä
????
2
127
Vastaukset
- *kuu*
Ollaan puolison kanssa kaksi kertaa syöty Malaronea ilman mitään oireita. Toisella kertaa reissussa meitä oli isompikin porukka ja myös heillä kaikilla Malarone ilman oireita. Lääkäritkin sitä kirjoittaessaan todenneet, että siitä tulee tunnetusti vähiten haittavaikutuksia. Kalleinhan se on, mutta mieluusti sitä on lomalla ilman pahoinvointia ym.
- GGooAA
kiva kuulla. näin ajattelinkin tosin ennen minulle sopi lariamkin, ei mitään oireita mutta viime vuonna se laittoi vatsani ihan sekaisin.
lääkärikin tuskaili vain malaronen lääkkeen hintaa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1231964Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1311874Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101794Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561465Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341392Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5161076Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50972Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115916Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347882