Kyselin jo late lammasta päätoimittajaksi. Olisiko muita halukkaita toimittajia tarjolla? Freenä.
Pilapiirtäjäkin olisi hyvä.
Ajattelin perustaa Köyhyys -lehden!
3
<50
Vastaukset
- Painotalo
Heh! Ja kelle lehti olisi suunnattu? Jos se maksaa kovinkin paljon niin meillä todellisilla köyhillä ei siihen ole varaa. lehti voisi olla ilmaisjakelun piirissä ja eläisi mainoksien tuomasta rahasta. Lehdessä olisi ihan oikeasti ideaa, siinä voisi olla esim ruokaohjeita joita saa väsättyä pienellä budjetilla ja erilaisia ohjeita vaatteiden tekoon/korjaukseen, eri paikkakuntien kirpputorit, ruokajakelut, yms yms. Ja kerran kuukaudessa lehdessä voisi olla joku tarina työttömästä yms? Ihan hyvä idea oikeastaan ja lehteä voisi kehittää vaikka miten. Rupesin itsekkin nyt ihan vakavissaan miettimään tuota juttua.
- varatutnimimerkitry
Miten olisi köyhyys-nettisivut, ei olisi ongelmia jakelusta.
- 12+3
Joo, kenelläkään ei olisi varaa lehteä ostaa, eikä kukaan mainostaja maksukyvyttömien lehteen mainoksia laittaisi. Mutta voihan sitä ajatuksella leikkiä. Leiki sinäkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907