Hei!
Vaihdoin juuri mustepatruunat (alkuperäiset) Epson Stylus SX125:een.
Kaikki muut patruunat (magneta, keltainen, musta) tulostin tunnisti, mutta väittää syaania kasettia tyhjäksi (ei voi olla tyhjä, koska juuri paketista otettu), ja kun tietokoneella avaa Epson-ohjelman näyttää samaa.
Mikä avuksi? Onko tulostimessa lopullinen vika vai voiko sen korjata?
Epson Stylus SX125 & mustepatruuna-ongelma
5
951
Vastaukset
- vitunurpojokaurpoile
KIITTI IHAN VITUSTI NOPEESTA VASTAUKSESTA JA AVUSTA JOTA OLIS KAIVATTU AIKA HELEVETISTI!!!
- kyrsä--
Valita ylläpidolle!!!
Tällaisia nämä viisaitten vastaukset pakkaa olemaan muillakin palstoilla. Valitettavasti. Nyt kylläkään ei annettu ohjeita, joita noudattamalla olisit tuhonnut tulostimesi kokonaan. Autopalstalla olisi annettu sellaisia roppakaupalla, kieli-ja käännöspalstalla vain ilkuttu jne...
- KÄNKKÄRÄNKKÄLIINI
Vähän samanlainen ongelma täällä, olisinkin kiinnostunut kuulemaan saitko yhtään asiallista vastausta/apua täältä tai miten selviti asian ja saitko koneen toimimaan.
Meilläkin melkein uusi kone, jonka mukana tulleet kasetit kestivät vain hetken.
Tilasin uudet xxx:stä ja silloin vasta huomasimme tulostimessa sellaisen toiminnon, että se antaa vaihtaa vain tyhjät kasetit eli nyt sisällä on 2 uutta ja täyttä sekä 2 liki tyhjää. MUTTA...sitten kone teki saman kuin sinulla eli ei tunnista uusia kasetteja eikä millään anna vaihtaa niitä vanhojakaan koneen sisuksissa olevia uusiin.
A P U A ...eräs kaiken tietävä mies sanoi että tällainen käytös koneelle ei ole edes mahdollista???
Ohjeet jotka tulivat koneen mukana ovat aivan naurettavan lapselliset, niistä ei ole mitään apua.
MITÄ VOIN TEHDÄ, AUTTAKAA...PLEASE! - tilda3
Joskus on käynyt niin,että patruuna on aivan tyhjä kun sen on ostanut.Mistä asia johtuu ei tietoa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site425841Persut on Suomen mamutuspuolue nro 1.
Heti ensimmäisenä persuvuonna 2015 maahantoivat Suomeen 35 tuhatta kunniavierastaan. Tuoreimpana persuvuonna 2025 pers714585Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto464352SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun564131SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt913725Tytti Tuppurainen ollut aivan sekaisin viime päivinä
Pitäis varmaan tehdä huumetesti sille. "– SDP:n Tytti Tuppurainen väittää kirkkain silmin ja Antti Lindtman vierellään613245SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het502433Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352339Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat422079En uskalla ees ajatella muru
Miten mulle ois käynyt näiden raskaiden vuosien aikana jos sua ei ois ollut 🥺😧❤️ Sä oot ollut mun henkisenä tukena iha131199