http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012010315032170_uu.shtml
Esim.virolaisiin keikkatyöläisiin ?
Tutustuiko Seppo vääriin tyyppeihin ?
7
304
Vastaukset
- iltiksessä oli
Iltiksessä oli valvontakameran kuvaa missä kadonnut oli ihankuin käynyt nostamassa pankista rahaa ja oikeassa kädessä piteli paksun näköistä lompsaa. Oliko aikeissa mennä ostamaan viron pojilta autoa ?
- itäänkölähti?
Tuossa on poliisin tiedote kuvineen. Paksulta näyttää lompsa. Ei mitenkään mieltä ylentävää ajatella mitä on voinut tapahtua.
http://alturl.com/u9fge - iltasanomat 1.2
Tirkkonenon katosi myytyään talonsa VIROLAISELLE naiselle ja miehelle, jotka on viime viikolla vangittu törkeästä kiskonnasta epäiltynä.
Itä-Uudenmaan poliisi viittasi vangitsemisoikeudenkäynnissä lisäksi tappamisen mahdollisuuteen.
Mitä tästä opimme: älkää myykö mitään omaisuuttanne virolaisille tai venäläisille !
Tai muillekaan ulkomaalaisille. - okkigaam
Olen käynyt kirjoittamassa tietoni tuonne laki ja rikos-> kadonneet.
Sieltä voi käydä lukemassa jos kiinnostaa.
Virolaiset ja venäläiset ei ole sotkeentuneet asiaan. Taloahan ei keretty myyydä.
Syylliset on vapaana. Uskoisin näin.
maagikko - VIRON ORJA
viron orjat ovat jubeadam ja kauhun myrkkyä soomele.Naaber valtio tulee ja tuhoaa alkuperäis suomalaisten elämän tyytyväisiä olut ja hyvinvointia.
Maahan muuttaneille pakolaisista maahanmuuttaja orjia
siirtotyöläiset
Suomesta maahan muuttaneille pakolaiset
Suomen rauhaa toipua ja alkuperäis suomalaisten hyvinvointia samoin.
Orjia ja pakolaiset Virosta tuhoavat myös Suomen markkinoille ja niin edelleen Suomen perheet
hirvittävä- hummel dag
Vittu sä oot sekasin Viron orja.
- okkigaam
Jatkoa...
Nyt olisi hyvä mennä katsomaan sen lammen ranta joka on lähellä hevoslaidunta keskellä peltoa.
maagikko
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171869Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101768Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1141766Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561439Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341383Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4861016Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50962Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115908Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237902Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347864