minkä kokoisia laumoja?

minkä kokoisia laumoja teillä on ja miten on tultu toimeen? :)
11113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

muodostui kahden hengen lauma(minä koira) ja aika hyvin ollaan tultu toimeen. Ollaan kuulemma kuin majakka ja perävaunu vaikka majakka kulkee perässä ja "perävaunu" vetää... ;D

Äänestä

Meijän talossa on 2 ihmistä ja 6 koiraa. Siinä on meijän lauma, ja joo onhan nuita koiria tullu aika paljo, mutta kun on aikaa ja omistautunut koirilleen niin kaikki sujuu hyvin ja onnellisesti :)

ainut miinus että ei pysty käyttää kun 3 kerralla kävelyllä kun ei kädet riitä, jos meinaa siis maantie lenkin tehä :)

Äänestä
  • Outo miinus, jos kaksi ulkoiluttajaa eikä saa koiria kerralla ulkoilutettua, ellei toinen sitten ole kädetön. Koiramäärä oman resurssin mukaan.

    Äänestä

  • Tekokäsitehdäs Oy kirjoitti:

    Outo miinus, jos kaksi ulkoiluttajaa eikä saa koiria kerralla ulkoilutettua, ellei toinen sitten ole kädetön. Koiramäärä oman resurssin mukaan.

    No kun jouvun nyt tilapäisesti yksin ulkoiluttamaan kun tuolta puolisolla on jalka paketissa ;/

    Äänestä

Itselläni on kolme koiraa ja ainakin parikertaa viikossa käytän jokaisen erikseen lenkillä ... menee aikaa mutta kannattaa :)

Äänestä

minulla on 16 koiraa ja kaikki tottelee ja kävelee ilman hihnaa kuin tyhjää vain sivullani.

Äänestä
  • kulkee vaikka 50 koiraa ilman hihnaa, vaikka tuskinpa vierelläsi. Vaan laitappas ne kulkemaan hihnassa vierelläsi. ;)

    Äänestä

1 ihminen ja 2 koiraa, hyvin menee ja tottakai ulkoilutan välillä erikseen, tykkäävät valtavasti.

Äänestä

minulla kolme isoa koiraa, neljäs tulossa ja hyvin pärjätty ollaan! (2narttua ja 1 uros, tulossa tosin toinen uros.)
ihan yksin joudun lenkillä käymään, mutta pääsääntöisesti ulkoilemme vapaana ja vähintään kerran viikossa yksitellen käymme lenkillä pompottamassa :)

Äänestä

Meillä laumana minä, mieheni, sakemanni/nöffimix narttu ja siperianhusky uros. Kolmas koira (lagotto tai perro) tulossa ehkä ensikesänä ja satunnaisia hoitokoiria täällä on myös välillä. Hyvin pärjäillään :) Vien omat koiramme yleensä yhdessä pidemmille lenkeille ja koirapuistoon. Lyhyet lenkit (kun on esim kiire jonnekin) vien erikseen, saan itsekin enemmän liikuntaa. Mieheni osallistuu myös ulkoilutukseen, kun ei ole töissä

Äänestä

2 aikuista & 2 keskikokoista koiraa.Hyvin on tultu toimeen

Äänestä

Kommentoi aloitusta


muuten vain. kirjoitti:

minkä kokoisia laumoja teillä on ja miten on tultu toimeen? :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu