TERVE,
Onko kokemuksia ko.paikasta ja muutenkin kaivattais tietoa reitistä Inglesiin,ruokapaikoista ym...auto vuokrattu kolmeksi päiväksi ,minne suosittelette ajelemaan.kiitos etukäteen.
Vista Flor , Maspalomas????
13
5030
Vastaukset
- Petteri
Tervehdys.Yks mukava reitti jota suosittelen on,että lähdette San fernandosta kohti Fatagaa eli kohti maan sisäosaa(lähtee Inglesin pääkadun päästä av.de.tirajanan jatkeena).Siitä kun ajatte niin tulee upea näköala paikka jossa kannattaa ehdottomasti laittaa auto parkkiin ja mennä ihastelemaan maisemia.Tästä eteenpäin jatkettaessa tulee oikealla puolella ravintola jossa voi syödä/juoda ja katsella upeita maisemia laaksoon suoraan terassilta.Tästä jatkettaessa matkaa tulee kyltti oikealle Lucia kääntykää sinne ja ajatte Lucian läpi joka johtaa sitten Vecinadirio (en ehkä oikein kirjoittanut).Siitä sitten takas motaria pitkin Inglesiin.Keseinen reitti ei ole turhan pitkä yhdelle päivälle n.3-4 tuntia meni meiltä aikaa.Mukavaa lomaa ja toivottavasti saitte tästä edes jotain vinkkiä;))
- jupy
Kiitos nopeasta vastauksesta,näyttäis olevan google mapsin mukaan Vecindario ja jos oikein muistan niin siellä taitaa olla Atlantico ostoskeskus.Tarttee ainakin tää reitti testata.
Pistäkää lisää reitti ehdotuksia. - kokemuksesta oppinut
jupy kirjoitti:
Kiitos nopeasta vastauksesta,näyttäis olevan google mapsin mukaan Vecindario ja jos oikein muistan niin siellä taitaa olla Atlantico ostoskeskus.Tarttee ainakin tää reitti testata.
Pistäkää lisää reitti ehdotuksia.Muistakaa laittaa kaikki arvokas autossa piiloon näköalapaikalla.
- ex-mix-max
jupy kirjoitti:
Kiitos nopeasta vastauksesta,näyttäis olevan google mapsin mukaan Vecindario ja jos oikein muistan niin siellä taitaa olla Atlantico ostoskeskus.Tarttee ainakin tää reitti testata.
Pistäkää lisää reitti ehdotuksia.San Fernandosta pääsee moottoritietä Vecindarioon, n.16 km, jos haluaa vain ostoksille. Siinä Atlantico-ostoskeskuksessa on Carrefour, josta kannattaa ostaa kaikki, mitä tarvitsee, ruokaa, kun ostaa sieltä kylmälaukun. Ensin kannattaa tehdä muut ostokset. Nyt on alennusmyyntiä joka puolella.A:ssa ei voi tinkiä missään. Vecindarion keskustassa menee päätie ja siellä on oik. puolella vihreä kirkko. Jos parkitsee siihen ja sitten kävelee eteenpäin, on monta hyvää liikettä vaatteita, kenkiä, laukkuja. Joissakin voi tinkiä, jos on perheyhtiön näköinen paikka. Mekko, joka maksoi alessa 35,- sain 30 €:lla, kun näytin 30 € kädessäni-puhumatta mitään.- Jos ei ole tottunut ajamaan vuoristossa, kannattaisi ottaa bussi mieluummin.
- Turisti
Oltiin tässä 7-14.1.2012 Vistaflor hotellissa, tosi kiva ja rauhallinen hotelli. Hyvät ruoat ja aivan ihana ja hymyilevä henkilökunta varsinkin buffetin ja ravintolan puolella :) ainoat huonot puolet oli ettei huoneissa siivottu lattioita kunnolla (pölyä ja hiekkaa nurkissa) mutta niin se taitaa usein olla tuolla hotelleissa. Ja hotellin vierailla on ikävä tapa käydä jo ennen aamupalaa varaamassa aurinkotuolit pyyhkeillä, joten pitää olla ajoissa itse varaamassa jos haluaa paikan. Hotellin läheltä kävelymatkan päässä löytyy paljon hyviä ravintoloita, ei ainakaan itse osuttu kertaakaan huonoon paikkaan joten kertoo varmaan jotakin ravintoloiden tasosta. Hinta oli myös ihan keskiluokkaa tai halpaa useimmissa paikoissa.
Kannattaa hotellin edessä katsoa mihin jättää auton huomioiden että bussien täytyy mahtua ajamaan pihatielle mikä on todella kapea, ette varmasti halua laskua siitä kun auton sivupeili tai kylkimaali on lähtenyt bussin mukaan.
Jos sulla tulee muuta mieleen niin kysele niin vastaan parhaani mukaan :) muuten oikein hyvää reissua! - kimfloor
3 vk kuluttua kyseiseen hotelliin..mites siellä näihin aikoihin tarkenee? ilmeisesti iltaisin viileää?
- Turisti
Iltaisin kannattaa joo varautua siihen että on vähän viileää, itsellä oli kyllä aina nahkatakki tai edes pitkähihainen, tosin oon vähän palelevaa sorttia. Päivällä tarkenee mainiosti kesävaatteissa :)
- marja420
Moi!
Olemme majoittumassa Vistaflor hotelliin 25.2.-11.3.2013, 2 aikuista, 17 - ja 11 vuotiaat mukana. Meillä on varattuna 2 makuuhuoneen huoneisto. Kiinnostaisi kuulla vielä mielipiteitä hotellista. Esim. Vuoteet, WC-tilat , jossain moitittiin, että pyyhkeet likaisia ja vielä risoja??? Puolihoito on varattuna, huoneissa ei taida olla hyvät mahd kokkailla??
Eikö hotellinhenkilökunta todellakaan puutu aurinkotuolien aikaiseen varaamiseen, outoa.
Oliko iltaohjelmaa todellakin joka ilta, jossain nin mainittiin
Kaiki mahdollinen tieto olisi hyödyksi - masmaspalomas
marja420 kirjoitti:
Moi!
Olemme majoittumassa Vistaflor hotelliin 25.2.-11.3.2013, 2 aikuista, 17 - ja 11 vuotiaat mukana. Meillä on varattuna 2 makuuhuoneen huoneisto. Kiinnostaisi kuulla vielä mielipiteitä hotellista. Esim. Vuoteet, WC-tilat , jossain moitittiin, että pyyhkeet likaisia ja vielä risoja??? Puolihoito on varattuna, huoneissa ei taida olla hyvät mahd kokkailla??
Eikö hotellinhenkilökunta todellakaan puutu aurinkotuolien aikaiseen varaamiseen, outoa.
Oliko iltaohjelmaa todellakin joka ilta, jossain nin mainittiin
Kaiki mahdollinen tieto olisi hyödyksiMeillä ainakin ihan ok pyyhkeet ja pystyi kokkailemaan sen mitä yleensäkin huoneistohotelleissa. Me emme tosin muuta kokkailleet kuin aamu/iltapalaa.
Wc oli siisti ja vuoteet suht käypäset. Henkilökunta ei puuttunut varailuhin mitenkään, itse heitin turhat pyyhkeet surutta sivuun kun ketään ei näkynyt aikoihin.
Seinät melko pahvisia eli äänet kuuluu ja ovikello turha kapistus mitä sitten naapurin kakarat soitteli niin että luuli omansa soivan.
Viihdyttiin kyllä erinomaisesti kaikesta huolimatta. Lähellä pikkukauppa mistä oli aamuisin mukava hakea tuoreet leivät.
- mummolakin nähty
2011 helmikuussa oltiin Vista florissa ja mukavan rauhallinen hotelli oli. Niinkuin eräs täällä jo sanoi ärsyttävää on aurinkotuolien varaajat, varsinkin kun kuitenkaan ei siihen mene kuin vasta joskus myöhään ip. Eräs perhe harrasti sitä koko viikon. :) Inglesin puolella enenpi ravintolavaihtoehtoja ja sinne pääsee käveltenkin varsin nopeasti . Kelit olivat varsin mainiot eikä pitkähihaisia tarvittu kuin aivan myöhään illalla. Dyyneille kannattaa mennä ja Puerto Rico myös katsastaa ( josta me pidimme paljon) Oikein mukavaa lomaa ja aurinkoa teille :)
- Anonyymi
En suosittele tätä hotellia kenellekään. Jos huone ei ole altaalle päin, on näkymä ankea. Hotellilta on pitkä matka joka paikkaan ja kävely reitti ei ole mukava. Aamupala oli kohtuullinen, ruokailutila meluista ja ruuhkainen. Aika vähän löytyy mitään hyvää sanottavaa, parkkitilaa vuokra-autolle todella huonosti.
- Anonyymi
En ymmärrä miksi hotellia myydään vielä turistimatkoille vaikka 1000 pakolaista on majoitettu sinne🤔🏝️
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
En ymmärrä miksi hotellia myydään vielä turistimatkoille vaikka 1000 pakolaista on majoitettu sinne🤔🏝️
Pakolaiset lisäävät väriä arkeesi tampio.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit735860KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti2744730Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202588Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei282493Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT881532Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro131412- 1051347
Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1281306seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1071248Rötösherra käräjillä
Ähtäriläisyrityksen epärehellisyys oli niin suurta, että mies yhtiön takaa oli lähellä saada ehdotonta vankeutta. Vaikeu191201