punertava näyttö. acer al1916

JakkeBoy1975

sain kyseisen littunäytön ilmaiseksi tutulta ja laittelin vanhaan pöytäkoneeseen kiinni. kuva oli punertava ja auto nappia painamalla tuli hetkeksi normi värit näytölle. 2sec ja taas punainen näyttö. katselin asetuksia, mutta en saanut niistä oikein selkoa. piuhat ok koska toisella litulla ihan normaali. ei en ole lukenut ohjekirjaa koska en sellaista saanut :) onkos muilla ollut kyseistä näyttöä ja tuollaista ongelmaa?

7

227

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • .......

      Konkkavika tai voi olla liittimissäkin vikaa/töhnää jos ei piuhassa kerran ole.

    • Matin Karvahattu

      Et kai kuvitellut saavasi ehjän ilmaiseksi? Vähän sama kun kaveri sai kahvinkeittimen ilmaiseksi ja ensi kahvitusta yrittäessä vesi valui pöydälle. Kysellessä asiaa tokaisi antaja ettei kai hän ehjää antaiskaan :D Tosi juttu, vaikka vitsiltä vaikuttaa.

    • Nyt ymmärrät miksi se oli ilmainen..

    • JakkeBoy1975

      oli kuulemma ehjä kun antoi. tiiä sitte

      • trolololol.

        no sitte se varmaan vaan ujostelee sua?


    • Joo, siellä valikossa on valkotasapainon palautus, muistaakseni rattaan kuva ja siitä sivulle valikossa ja sitten alaspäin niin sieltä löytyy.

    • suosittelevat

      Ja voihan olla jotta se sun kaveriskaan ei osannu sitä säädellä ja luuli sen olevan rikki.
      Mä oon nähnyt ton Trolololo videon juutuupissa. Hieno esitys jota ei sanotus pilaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      64
      4431
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      97
      3678
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      108
      3321
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      68
      1883
    5. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      18
      1879
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      87
      1129
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      82
      819
    8. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      44
      803
    9. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      105
      797
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      23
      764
    Aihe