Mielenkiinnosta kyselen mikä saa teidät lähtemään yökerhoon?
Minut vetää sinne hauskanpito/jutustelu kavereiden kanssa. Sieltä olen myös löytänyt paljon uusia tuttavuuksiakin.
Onko baarista mahdollista löytää seurustelukumppania?
Sinkku kun olen niin katselen naisiakin tutustumis mielessä (yhden illan jutut ei kiinnosta). Mietin vaan, kun alan saamaan käsityksen, että siellä ollaan vaan pitämässä kaveriporukalla hauskaa tai vain seksin perässä. Tällä hetkellä ei ole sattunut vastaan kuin noita kahta tyyppiä. Ja olen saannut kommentteja, että et sinä koskaan baarista löydä vaan se oikea olevinaan jostain tupsahtaa eteen.
Baarista seurustelukumppania?
4
152
Vastaukset
- tietäjä92
No en itse ainakaan baarista lähtisi seurustelukumppania etsimään. Hauskanpito on hauskanpitoa.
- kkkko
Kyllä pari kaveria on nyt o kauan seurustellut vakavasti baarissa tapaamiensa ihmisten kanssa. Mutta jos oikeasti haluaa johonkin siellä tutustua, pitää yrittää jutella paljon tämän kanssa eikä mennä suoraan asiaan. Esim jos löydän jonkun kivan pojan tanssilattialta, josta en halua mitään muuta kuin vähän tanssia ja pitää hauskaa, niin en juttele hänen kanssaan oikeastaan yhtään vaan tanssin ja hylkään sitten siihen kun kyllästyttää. Oikeasti mielenkiintoisten ihmisten kanssa vietän koko illan.
- baarikärpänen..
Yökerhosta ei tavan mukaan saisi hakea itselleen seuraa vakavalla mielellä. Tähän sinunkin kirjoitukseesi on odotettavissa roppakaupalla kommentteja "ei baarista haeta mitään vakavaa" tai "baarissa vaan kännätään ja sekoillaan". Tässä on totta toinen puoli, sanoisin.
Tilastollinen totuus lienee se, että suurin osa romansseista saa alkunsa humalassa. Estot ovat tiessään ja rohkeutta on roppakaupalla. Alle 18v kotibileet ovat se juttu, mutta tuon iän jälkeen meno siirtyy baarin/yökerhon puolelle. Baarissa on helppo lähestyä ventovierasta kaunotarta, tai tavata tuttu opiskelijakaveri, kun molemmat ollaan juhlatuulella. Yhtä kaikki, moni romanssi saa edelleenkin sykäyksensä täältä.
Vaikka yökerhosta hakisikin (salaa) vakavampaakin seuraa, niin sitä ei etiketin mukaan kuulu sanoa tai näyttää. Suurin osa ei hae pelkästään yhden illan sänkyjuttuja, mutta on huomattavasti paljon enemmän cool sanoa niin. Pidetään hauskaa, nauretaan, juhlitaan, juodaan ja sanotaan kaikki yhteen ääneen ettei tämä ole vakavaa. Joillakin siitä sitten kehittyy sitä vakavampaa, lähtipä se sitten yhden yön seksistä tai pelkästä puhelinnumeroiden vaihtamisesta.
Yökerhosta tai baarista ei kuitenkaan koskaan pitäisi lähteä hakemalla hakemaan seuraa. Se ei yleensä silloin onnistu (miehet) tai sitten tulee lähdettyä jonkun satunnaisen rotannaamapaskan mukaan (naiset). Parasta on lähteä rennolla ja hyvällä fiiliksellä ja katsoa mitä ilta tuo tullessaan. Joskus se tuo uusia kavereita, mutta yhtä hyvin se tuo joskus jotain enemmän. - Vernamikaela
Itse löysin nykyisen poikaystäväni baarista :D
Normaalisti lähden baariin kavereiden kanssa ihan vaan nollailemaan ja pitämään hauskaa (ja kännäämään ja sekoilemaan jne.)
On tullut ihan vaan tanssittua tuntemattomien kanssa, jopa pussattuakin näitä random yksilöitä. Mitään vakavampaa en koskaan ollut hakemassa.
Olipa kerran kaunis ilta kun päätettiin vetää kaverin kanssa rajummat nollaukset, päädyttiin hyvään baariin ja löydettiin sattumalta mukavaa juttuseuraakin. Promillet korkealla ja aamulla muistikuvat huteria :D Tiesin, että säädin erään kivan pojan kanssa sinä iltana jotain pientä, mutta mielestäni se oli ihan perus kännisäätöä, en olettanut siitä syntyvän mitään vakavampaa.
Seuraavana päivänä kuitenkin facebookkiin tuli uusi kaveripyyntö, ja siitä se lähti ;)
Vahingossa voi löytää hyvääkin seuraa baarista :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826