missä sijaitsee skootterin kaasutin ja miten sen voi puhdistaa?
jos jotkut urheat pojat voisivat vähän auttaaa!
jos jotkut urheat pojat voisivat vähän auttaaa!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
se on siä männän vieressä.. :D okei et tiedä missä on mäntä.. no ruiki joka paikkaan sitä vettä vaa!!
vittu se missään männän vieressä oo!!! jos sulla on skootteri nii siellä se on ihanasti kaikkien katteiden alla :D mut jos esim seuraat ilmanputsarilta et minne se menee nii löydät ainakin sen!!!!!!
jätä ammatti miehille.
Voi olla, että kaasarissa on myös vikkaa.
Älkääs nyt hyvät pojat pelotelko.
Ei kaasarin puhdistus nyt insinöörintaitoja vaadi. Kannattaa vaan merkata kaikki letkut mistä ottaa irti ja mihin tulee, vastaavasti ottaa vaikka digikameralla kuvia(jos omistaa) purkuvaiheessa kaasarista niin osien paikat löytyy. Ei siinä nyt niin montaa osaa ole, ettei sitä osaisi purkaa ja koota.
muista sitten vielä, ettei suuttimia saa millään rautalangoilla, nuppineuloilla (millään metallisella) puhdistaa... Paineilmapistooli on paras ratkaisu ja jos ei sitä omista, ne voi vaikka puhaltaa auki.