Elikkä kanariansaaret on ihan käymätön paikka. Kannattaako sinne mennä maaliskuussa, onko lämmin? Että voi ottaa aurinkoa ja polskia altaassa? Loman pääasia.... =)
Nuo nettilämpötilat on yleensä alakanttiin monessa maassa nii niihin en sillai luota...On vissii kuitenki lämpimämpää kuin esim kreikka ym siihen aikaan?
Kanarialle maaliskuussa?
7
355
Vastaukset
- ex-mix-max
Lämmintä on maaliskuussa tarpeeksi. Pari kevätmyrskyä voi kyllä esiintyä, tai sitten ei, kun ilmat eivät ole samanlaisia joka vuosi. Täällä 2 vuotta ympäri vuoden asuneena pidän kevät- ja kesän kuukausia ihanimpana aikana. Ei ole liian kuuma, vaan sopiva, 22-27 astetta.
- Tarkki
Entäs huhtikuun puoliväli?
- Ennustajaeukko
Tarkki kirjoitti:
Entäs huhtikuun puoliväli?
Mistäs ne ilmat etukäteen tietää.
- mie
Kanarialla on lämpimämpää huhtikuun loppuun asti kuin Välimerellä. Sen jälkeen kanarian seuramatkat loppuvat lähes tyystin kun tulee liian kuumaa ja Välimeri on turistikaudessa!
- ex-mix-max
"Kanarian seuramatkat loppuvat" juuri, kun on paras kausi meneillään, jolloin ei ole liian kuuma, eikä öisin kylmä. Sillä loppumisella on vissiin enemmän suomalaisten matkatottumusten kanssa tekemistä= ei Kanarialle huhtikuusta syyskuuhun.
Liian lämmintä on ollut elokuusta lokakuuhun, mutta nuoremmat kestää senkin ajan hyvin, minä menen kävelylle vasta iltaisin sellaisena aikana.
.- IS
Missä päin Kanariaa asut, ex-mix-max? Osaatko antaa vinkkiä, mihin ravintolaan kannattaa mennä maaliskuussa viettämään appiukon 70 v. synttäreitä, siis Puerto Ricossa?
Jos appiukko on vireässä kunnossa, vuokratkaa auto tai autoja ja pakatkaa mukaan tapaksia, kahvia, konjakkia, kuohuviiniä ja suunnistakaa vuoristoon. Vuoristosta löytyy mainioita paikkoja picknikille.
Vuoristossa on helppoa ja turvallista ajaa. Tiet ovat kapeita mutta hyväkuntoisia ja tukevilla kaiteilla rajattuja. Kartan ja tienviittojen avulla löytää helposti oikeat reitit. Ei noita risteyksiä noilla vuorilla niin paljoa ole.
Suosittelen nousemaan vuoristoon Inglesin kohdilta suuntana San Bartolome ja siitä edelleen ylöspäin kohti Cruz de Tejedaa ja sieltä Las Palmasiin. Palmasissa voitte sitten syödä illallisen ennen paluuta Puerto Ricoon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455070Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1131594Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481249Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101189- 131123
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome171017Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v3895Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57779Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27753