OLEN KARSELLUT KYSEISTÄ AUTOA. MULLA EI MITÄÄN KOKEMUSTA VOLKKAREISTA, AJAN HONDA CIVICIÄ TÄLLÄ HETKELLÄ VM 1998, SAMA KONE.
KOKEMUKSIA? KANNATTAAKO ? VAI POLJENKO PASKAAN?
KOKEMUKSIA? KANNATTAAKO ? VAI POLJENKO PASKAAN?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Karsellahan aina saa, meidän muiden olisi vain kiva tietää, mitä se karseleminen tarkoittaa. Karsastamista? Karttamista?
Golfiin ja Civiciin ei ole tarjolla samaa konetta, ainakaan minun tietääkseni.
Naidkuski? Kened sinä naid?
ÄLÄ HUUDA! Ota Caps Lock pois päältä ja kirjoita ihmisiksi.
Älä polje paskaan – kenkien putsaaminen ei ole varmastikaan mukavaa puuhaa!
OLET IHAN NIMIMERKKISI ARVOINEN!!!! HUUDAN NIIN PALJON KU HALUUN,
HANKI ELÄMÄ NETIN ULKOPUOLELTA
EI KANNATA VASTATA JOS EI TIETOO, MOLEMMISSA LÖYTYY 1,4 KONE
Golfissa on VW:n ja Civicissä Hondan kone. Ei ole suinkaan sama kone, vaikka iskutilavuutta olisi noin 1,4 litraa kummassakin.
Huuda pois, jos niin huudatuttaa! Itsesihän sinä tuolla vain nolaat.
LUULIS OLEVAN IHAN SELVÄ ETTEI KAHDESSA AUTOSSA VOI OLLA SAMA KONE.
NYT TIEDÄT EIKÄ VAAN TIETÄÄKSESI
Naidkuski kysyi kaiHculta :
Ostanko Civicin vai Golfin ? ja kaiku vastasi: vai GOLFIN.
Riippuu paljonko golffin mittarissa on. ja paljonko hintaa. Jos golffi on 4 koppanen -- > http://www.nettiauto.com/volkswagen/golf/4046133
ja mittarissa yli 200 000 km,. itse en ostais. tai en maksaisi siitä 3000 euroa enempää. Hondissa on kestävämmät koneet, mutta ruostuu helpommin.
Eli riippuu monesta asiasta. siis Jos honda hyvässä kunnossa, niin en vaihtais, mutta jos aivan loppu ja läpi ruosteessa vaihtaisin vähän ajettuun golffiin.
Kannattaa, Volkkarilla ajelee mielellään, Hondalla vaan pakon edessä, on se sellainen pulkka.
Noinhan se menee.
Itselläni on ollut joskus Honda Accord työsuhdeautona 1½ vuoden ajan. Eipä ole tehnyt mieli sen jälkeen toista Hondaa.
Oma VW Golf minulla on ollut nyt 3 vuotta, uudesta pitäen. Seuraavakin autoni voisi vallan mainiosti olla VW.
itsellä lada nyt. eka auto oli myös lada. väli autokin oli lada, seuraavakin autoni on lada,ja venäjällä on tosi kauniita naisia,jotka liftailevat tienposkessa kyytiin.
Mistä löytyy näitä puupää selittelijöitä ja viisastelijoita, vaikka aloittajan kysymys on selvä. Ja vastauskin on selvä, poljet paskaan , jo vw:n ostat. Huomattavasti nykyaikaisempi, ja erintoten kestävämpi on Honda. Piste.
Hupaisa nimimerkki sinulla!