Kumpi puhelin kanttaa ostaa Nokia Lumia 800 vai Samsung galaxy s 2???
Kiitos!!
Kiitos!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Näiden mallien suurin ero on niiden käyttiksissä. Nokia Lumia 800 mallissa on Windows phone 7.5 ja Samsungissa Android 2.3 ( kohta 4.0). Eli jos tykkäät Windowsin tiilikäyttiksestä niin se on hyvä vaihtoehto.
osta se kumpi tuntuu paremmalta.
Vaikka käyttiserot sivuutettaisiin, niin faktaksi jää että Galaxyyn on tarjolla paljon hyvää softaa ja Lumiaan ei.
löytyykö lumiaan edes pieru apsia?
Käyttiseroa ei voi sivuuttaa, sillä Android on niin paska, että mielummin työntäisin parsinneuloja varpaankynsien alle kuin käyttäisin androidia.
Windows phone 7.5 käyttikseen ei vielä toistaiseksi ole saatavilla kovinkaan paljon suomalaisia ohjelmia: http://www.tekniikkatalous.fi/ict/lumia 800ssa on yksi puute suomikayttajalle/a754268?s=r&wtm=-11012012
http://www.iltalehti.fi/digi/2012011115060980_du.shtml
No ei niitä paljoa voi ollakkaan kun ei ole yhtäkään puhelintakaan missä niitä voisi käyttää. Kyllä niitä sitten tulee kun on puhelimiakin käytössä.
puhelimeen ei kannata sijoittaa 500e,ominaisuudet huonoja paitsi kamera mutta 500e kamera on turhan kallis
http://www.tietokone.fi/uutiset/nokia_lumia_900_ces_messujen_paras_puhelin
Mene liikkeeseen ja kokeile Samsung Galaxy S II ja ellei Lumia 800 ole saatavilla niin jotain Windows Phone -luuria, ja osta se kumpi tuntuu paremmalta. Softat ovat täysin erilaiset. Jos tarvitset nk. 'pierusoftia', niin osta Android. WP7 on yksinkertaisempi ja helppokäyttöisempi.