Ostettiin Microsoftin oma optinen (langallinen) rullahiiri ( kyllästyttiin langattomien patterien syöntiin ). Softa: Intellipoint 4.1. Muuten ihan hyvä laite, mutta optinen valo palaa yöt/päivät pääksytysten, vaikka kone on suljettu. Onkos se tuon hiiren ominaisuus vai saako sen jostain asetuksista sammumaan, kun koneen sammuttaa ?
Kiitos asiallisista vastauksista =) jo etukäteen.
Kiitos asiallisista vastauksista =) jo etukäteen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itselläkään ei ole asiasta muuta hajua että olisiko koneessasi piuhat solmussa jossain että jos emolle menee joitain ylläpito johtoja muuntajalta joissa on virta aina kun katkaisija koneen takana on päällä ja kone kytkettynä sähköverkkoon niin johdoissa kulkee esim muisteille ylläpitovirta ettei koneessasi olisi johonkin esim usb väylään menneet väärät johdot tai joku paikka oikosulussa avaas kotelo ja katso että onko kaikki kunnossa
Taitaa olla vanhentunut juttu, mutta oletko kokeillut kääntää koneen virtapistoketta toisinpäin. Joskus esim. jatkopistorasian turha valo tällöin sammuu.