hei tuttavani tulee perheensa kanssa kesalla tanne vanc..bc ja heilla on 3 pienta lasta-- kysyisinkin,mika yhteys olisi lasten kanssa helpoin?
amsterdamin-lontoon- reykjavikin- frankfurtin---vai mika?
ettei olisi pitkia 6tunnin tai sellaisia odotuksia// tai oikein pahoja vaihtoje kentalla..
kerro jos tiedat kiitos.
vancouveriin
5
344
Vastaukset
- HEL->YVR
Olen lentänyt Helsingin ja Vancouverin väliä sekä Lontoon että Amsterdamin kautta. Lontoon kautta lentäessä vaihtoaika on yleensä ollut lyhyempi, mutta Heathrown kenttä ei ole kovin mukava edes ilman lapsia... Amsterdamissa kenttä on mukavampi, mutta yleensä vaihtoaika on ollut sen reilut viisi tuntia ja kone on lähtenyt Helsingistä todella aikaisin aamulla. Näistä kahdesta valitsisin kyllä Amsterdamin, siis siksi kun mukana on lapsia.
Frankfurtin kautta kokemusta ei ole. - anynoomi
Helpoiten tuo selviää hakemalla esimerkiksi Matkapörssin tai Ebookersin kautta lentoja halutuille päiville ja vertailemaan annettuja vaihtoehtoja. Jo koostesivulla näkyy hyvin nopeasti kokonaismatka-aika ja niistä voi sitten poimia parhaimmat tarkempaan syyniin.
Kuitenkin kannattaa ottaa huomioon, että liian tiukka aikataulu koneen vaihdossa ei sekään välttämättä ole hyvä. Heathrow on lähes aina myös hitaampi paikka vaihtaa (johtuen etäisyyksistä, ruuhkista ja tarkistuspisteista) kuin vaikkapa Kööpenhamina.
Esittämistäsi kentistä Reykjavik on ainoa jota en ole käyttänyt. Heathrow on haastavin varsinkin lasten kanssa, Frankfurt on ihan OK samoin kuin Amsterdam.- raakku vaakku
frankfurtista kannattaa ainakin lentää Torontoon. Jatkoyhteydet hyvät. Mutta en tiedä onko sieltä hyviä jatkoja esim. Edmonton-winnipeg-calgary seudulle ? Suosituksia ?!
- lenna raakku lenna
kylla loytyy ainkin hyvin calgaryyn
- ei varikset osaa lentää
mistä hyvä jatkoyhteys Edmonton/Winnipeg? Montrealista?
Onko reaaliaikaista tietoa:(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703560Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483533Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463322- 532779
- 322036
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301962Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k421704- 481676
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961635- 391400