mitähän mieltä ootte käykö gerbiileille juoksupallo?En oikeen ehi juoksutttaa niitä eikä ole ees tilaa missä juoksuttaa.. se ois kätevämpää pallossa. .
juoksupallo HUOM. EI pyörä
min'
3
79
Vastaukset
- ...
Mun mielestä se on eläinrääkkäystä, nimittäin eläin ei voi itse päättää lähteekö pois sieltä vai ei, ja juoksee siellä vain koska luulee sen avulla pääsevänsä pois. Jos juoksupallo on vaihtoehto (ei mielestäni) niin viimeisin sellainen.. Tämä on siis mielipiteeni. Myös jyrsijätutkijan kirjoittamassa kirjassa kerrotaan, että juoksupallot ovat eläinrääkkäystä.
- eri mieltä
emmä ny noin sanois... Voihan joku sitä pelätä mutta en lähtis ny siihen että se on rääkkäystä...
- Jassu
Gerbiiliä ei SGY:n suositusten mukaan saa laittaa juoksupalloon, sillä se on todettu haitalliseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh872071Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1361756- 1801316
- 236756
- 59708
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol10701- 65699
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako211598- 49556
Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </337492