Tarjolla väliaikaista lastenhoitoapua tampereella. Ensisijaisesti totaaliyksinhuoltajille, joilla ei ole muualta lastenhoitoapua saatavissa.
Olen kolmen lapsen äiti hoitovapaalla ja silloin tällöin meille mahtuisi hoitoon 1-2 lasta. En siis voi tulla teidän kotiinne hoitamaan lapsia.
Kaksi isompaa lastani ovat 4- ja 6-vuotiaita. Ystävälliset leikkikaverit.
Tarvittaessa myös perheen lemmikit hoidetaan samalla :)
Riippuen hoitoajan pituudesta lasten kanssa harrastetaan ja touhutaan kuten piirrellään, maalataan, pelaillaan lautapelejä ym.
Meillä on lemmikkitalous (lapsirakkaita koiria), joten allergikoille ei kotimme sovi.
Hoitoajat niin arkisin kuin viikonloppuisin. Silloin tällöin sopii myös yön yli hoitaminen.
Erityisruokavaliota noudattavat huom: omat ruoat mukaan.
Palkka määräytyy hoitoajan/lasten lukumäärän mukaan. Sopiva "könttäsumma" parempi, kuin tiukka tuntihinnoittelu.
Lastenhoitosopimukset tehdään kirjallisesti.
Kaikkien osapuolten henkilöllisyyspaperit tarkistetaan yhdessä ennen hoitoa.
Jos kiinnostuit ja haluat tulla esimerkiksi tutustumaan perheeseemme ja kotiimme, ota yhteyttä:
lastenhoitoa.tampere (at) gmail.com
Lastenhoitoapua tarjolla: TAMPERE
2
195
Vastaukset
- ja pian!!!
Tarvitsetko apua!? ota yhteys sosiaaliviranomaisiin!
- myös hoitovapaalla
Kynnys hakea apua ruuhkaiselta ja kiireiseltä sosiaalitoimelta on varmaan suuri.
Ainakin täällä Tampereella maine on aika huono, noita jatkuvia vailla ymmärrystä olevia tapaamisesteitä ja huostaanottoja tapahtuu ja ne tieto niistä kantaa kauas.
Lapsiperheitä auttavat sosiaalityöntekijät ovat itsekin vielä melkein lapsia, vastavalmistuineita perheettömiä, tai ainakin nyt lapsettomia, elämää kokemattomia ihmisiä. Eihän se toisaalta heidän vikansa ole, etteivät ole vielä elämässä mitään oppineet ja se vähäkin on tullut jostain keinotekoisesta tilanteesta.
Kyllä AP:n toiminta on vähintäänkin upeaa :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko852360- 431950
Persut romahti Haapaveellä, kiitos Ilkka!
Persut saivat historiallisen tappion haapaveellä! Kiitos Ilkka!821745- 811534
Pitsaa selliiä
Onko uudet pitsat hyviä, kannatteooko käyvä vai suosiollako pittää hilipasta sotkamoon261254- 491250
- 771221
Nyt tiedän
Että joku on lahjonut jonkun tai olemme idiootteja. Nuo kokkareiden päsmärit tuli valituksi valtuustoon. Onnea vaan kai461208- 591111
- 481108