PS3 ja välimuistin tyhjentäminen

Meillä bf3-yhteys katoaa ja sain ohjeeksi tyhjentää välimuistin. Mut en osannutkaan eli miten se tehdään?
32284
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ainakin näin se onnistuu. Avaa ps3, etsi päävalikosta internet selain ja avaa se x nappulalla, paina tämän jälkeen kolmionäppäintä.Oikealla ylhäällä pitäisi lukea työkalut. avaa se ja nyt oikealla alhaalla pitäisi lukea välimuistin tyhjennys. Tästä varmaan osaatkin itse eteenpäin

Äänestä
  • Miten ihmeessä nettiselaimen välimuisti liittyy pelin toimimiseen?

    Äänestä

  • Ixkjyysmii kirjoitti:

    Miten ihmeessä nettiselaimen välimuisti liittyy pelin toimimiseen?

    Oikeasti nyt on kyseessä 12.v teini joka haluaa tyhjentää sivuhistorian :D

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


täti tarvii apua kirjoitti:

Meillä bf3-yhteys katoaa ja sain ohjeeksi tyhjentää välimuistin. Mut en osannutkaan eli miten se tehdään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu