Mahtavaa, että Jyväskylään on avattu sähkötupakka liike! Kävin tutustumassa tuotteisiin, ja mukaan lähti 901-T aloituspaketti ja nesteitä.
Sähkötupakkakauppa Jyväskylässä
21
4155
Vastaukset
- hgc
Suomessahan ei sähkötupakoita katsota hyvällä,vaikka se edistäisi kansalaisten terveyttä.
Paljonkohan Valvira/päättäjät saa rahaa tupakkayhtiöiltä voitelurahaa? - ksisussu
naurettavat aukiolo ajat kyllä tolla höyrypää liikkeellä :D
- onneton lakkoilija
missä se on?
- vakavastiharkinnut
Sama täällä ja mihin hintaan ton alotuspaketin sait?
- HUuhuhuhuhhhhh
Kalliimpaa mitä ebayssa.
- Niin...
junttimaista touhua kun vaan voi olla.
- atomizator,.
Mikähän siinä sähkötupakassa on junttimaista? Sähkötupakan suosio kasvaa räjähdysmäisesti. Nyt kannattaisi pikku ravintoloiden ja pubien laittaa oveen iso lappu jossa lukee että: MEILLÄ SAA POLTTAA SÄHKÖTUPAKKAA PÖYDISSÄ. Moni tupakoitsija tulisi asiakkaaksi. Sokoksen ravintolat ja jotkut muuthan ovat sen kieltäneet.
- Joo junttimaista on
istua nyt sisällä taskulamppu suussa.
- keksittyjäpurukumeja
Tuo ei vaan ratkaise sitä perusongelmaa että nikotiiniriippuvuutta..
Ja nikotiinin määräkin pitäisi olla jokaisessa purkkapalassa sikaria vastaava.- nikotiini pieni pahe
Eiköhän se ongelma ole niissä palokaasuissa ja savukkeiden sisältämissä yli 4000 myrkyllisessä aineessa.
- keksijälle
Suomessa ei saa myyä nikotiini"paukkuja" sähkötupakeihin eli onnistuu myös ilman!
- öhö
Eihän sähkötupakka pala.
Nikotiini _höyrystyy_, siinä ero. - lakkolainen
ite ostin tgo-paketin ja tilasin niksanesteen muilta mailta.on toiminu jo kolme viikkoo ja takana kuitenkii 40 vuotta sauhuttelua. sinniä tietty vaatii.
- Esamies
Enklannista saa tilattua näppärästi nikotiinillisia aromeja eikä tuu toimituskuluja ollenkaa ja toimitus n. 3-5 arkipäivää.
Suosittelen! - reinopeppu
saako sieltä ostaa alaikäiset
- ...
"Tupakkalaki ei ota kantaa tupakkajäljitelmien ja tupakan vastikkeiden maahantuontiin tai myyntiin. Näin ollen esimerkiksi tupakkalain 18-vuoden ikärajaa tai myyntilupaa koskeva sääntely ei koske sähkösavukelaitteen ja nikotiinittoman nesteen ostoa"
http://www.valvira.fi/ohjaus_ja_valvonta/tupakka/sahkosavuke - tietäjättietää
ovessa on kyllä k-18 kyltti
- Savutonmää
Minäkin onnistuin sähköpössyillä vierottautumaan tupakasta. Nestekin on ilman nikotiinia. Se tapa vaan meinaa olla tiukassa.
- sikarimään
Minä kehittelin oman sähkösikarin, kyllä muuten lähtee kunnon savut, nesteinä käytän kaupasta saatavia sähkötupakkanesteitä joita itse vahvennan ja maustan, tosin tuo sähkösikari vaatii 12 volttia ja joutuu raahaamaan mukanaan auton 12 voltin akkua, olenkin laittanut akun reppuun niin voin pössytellä sähkösikaria myös lenkillä käydessäni, kunto nousee kohisten kun kantaa 20 kiloista akkua repussa.
- Sähköäsänköä
Jee
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1221945Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1261852Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101789Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561458Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341390Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5041060Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50970Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115914Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347875