HELP ! Poikaystävä ja hänen exänsä

Apua tarvitseva

Mä ja mun poikaystävä ollaan oltu 2 vuotta yhdessä. Hän tutustui netissä johonkin tyttöön, ja he vaihtoivat numeroita. Meille tuli ero yhden jutun takia, jolloin mun poikaystävä alkoi seurustelemaan tuon netissä tapaamansa tytön kanssa. Tyttö asuu eri paikkakunnalla.

Palattiin kuukauden päästä yhteen ja ollaan oltu tähän asti yhdessä. Mun poikaystävä on haukkunut tätä tyttöä mulle, mutta silti:
- hänellä on tytön mese edelleen ja piti tätä tyttöä kaverina FBssä, kunnes hän poisti koko tilin.
- Tämä tyttö on viime aikoina soittanut hänelle 3 kertaa ja hän on vastannt jokaiseen puheluun, joista kahta olen kuunnellut, toisessa puhelussa tyttö valittaa huonosta elämästään ja kysyy voisiko mun poikaystävä mennä sen luokse joskus ja toinen puhelu on joku aivan outo.
- Lisäksi kerran kun oltiin ulkona ja katoin hänen kännykkäänsä tältä tytöltä tuli joku viesti tyyliin "nukuks sä jo? mä en saa unta ku mun jalka on kipee".
- Lisäksi kysyin tältä tytöltä jokin aika sitten että aikovatko he nähdä ja tää tyttö vastas et he oli sopinu että mun poikaystävä menis sen luokse, mutta mun poikaystävä oli sanonut että hän ei jaksakaan tulla. Poikaystäväni sanoi ettei he oo ikinä sopinu mitään tollasta ja tää tyttö sanoi mun poikaystävälle ettei ole sanonut mulle tollasta. (Outoako?)
- Lisäksi mun poikaystävä sanoi joskus mulle että on ollut kiinnostunut tästä tytöstä joskus, mutta ei enää ja olisi voinut harrastaa sen kanssa seksiä, mutta olisi jättänyt sen tytön sen jälkeen.
- Ja myöhemmin kun olen kysellyt hän vain sanoo että ei ole koskaan ollut kiinnostunut siitä tytöstä ja että he eivät ole tekemisissä.

No kuitenkin, katselin tämän tytön IRC-galleria kuvia ja yhtenä kuva tekstinä luki "olin siskon luona käymässä **** (paikkakunta)." Kyseinen kuva ilmestyä Galleriaan päivä sen jälkeen kun mun poikaystävä oli ollut jonkun kaverinsa luona 3 yötä. Mun poikaystävä rupesi yhtäkkiä illalla ,sitten kun oli kotona raivoomaan ihan kauheesti vanhoista asioista ja jätti mut, mutta seuraavana päivänä selvitettiin asiat ja palattiin yhteen.

No eilen sitten kyselin poikaystävältäni puhelimessa montakin kertaa että näkivätkö he, mutta hän vain vastasi että eiät nähneet vaikka tämä tyttö viestillä kysyikin että näkisivätkö he.
Hän myös sanoi että jos mä olisin tapaamassa jtn jätkää kahdestaan hän suuttuisi siitä tosi paljon.

Mä en jotenkin vaan usko häntä, varsinkin kun se vois olla selitys siihe raivokohtaukseen, joten mitä mieltä te ootte ovatko he nähneet ja saisinko sitä mitenkään selville?

4

103

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Miksi ihmeessä jatkatte parisuhdettanne kun et(te) luota toisiinne?

      Luota hänen sanaansa tai lopeta suhde. Valitse.

    • Arkkienkeli Mikael

      ihan vinkkinä: lopeta suhde tai kärsi särkyneestä sydämestä.

      Jätkäs pettää sua, anteeksi että ilmaisen asian näin suoraan.

      Toisaalta, kannattaa ottaa opikseenkin...

    • minävain00

      Jotain kummaa tossa on kun ei suostu puhumaan asiasta kunnolla... Sinähän sen poikaystäväs tunnet ja pystyt miettiä että onko hän semmoista tyyppiä joka pettää... Kannattaisi nyt miettiä mikä on parasta itselles, mut se vaan et kannattais yrittää puhua poikaystäväsi kanssa, jos puhumisesta ei tuu mitään niin mieti mitä pitäisi tehdä...

    • kkkko

      No onko järkeä seurustella jos et ton vertaa luota siihe jätkääs ja pitää analysoida noin vitusti kaikkea ja ootte eroillu muutamaan kertaan jo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      68
      4500
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      111
      3387
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      29
      1940
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1192
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      90
      939
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      912
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      817
    Aihe