Mä ja mun poikaystävä ollaan oltu 2 vuotta yhdessä. Hän tutustui netissä johonkin tyttöön, ja he vaihtoivat numeroita. Meille tuli ero yhden jutun takia, jolloin mun poikaystävä alkoi seurustelemaan tuon netissä tapaamansa tytön kanssa. Tyttö asuu eri paikkakunnalla.
Palattiin kuukauden päästä yhteen ja ollaan oltu tähän asti yhdessä. Mun poikaystävä on haukkunut tätä tyttöä mulle, mutta silti:
- hänellä on tytön mese edelleen ja piti tätä tyttöä kaverina FBssä, kunnes hän poisti koko tilin.
- Tämä tyttö on viime aikoina soittanut hänelle 3 kertaa ja hän on vastannt jokaiseen puheluun, joista kahta olen kuunnellut, toisessa puhelussa tyttö valittaa huonosta elämästään ja kysyy voisiko mun poikaystävä mennä sen luokse joskus ja toinen puhelu on joku aivan outo.
- Lisäksi kerran kun oltiin ulkona ja katoin hänen kännykkäänsä tältä tytöltä tuli joku viesti tyyliin "nukuks sä jo? mä en saa unta ku mun jalka on kipee".
- Lisäksi kysyin tältä tytöltä jokin aika sitten että aikovatko he nähdä ja tää tyttö vastas et he oli sopinu että mun poikaystävä menis sen luokse, mutta mun poikaystävä oli sanonut että hän ei jaksakaan tulla. Poikaystäväni sanoi ettei he oo ikinä sopinu mitään tollasta ja tää tyttö sanoi mun poikaystävälle ettei ole sanonut mulle tollasta. (Outoako?)
- Lisäksi mun poikaystävä sanoi joskus mulle että on ollut kiinnostunut tästä tytöstä joskus, mutta ei enää ja olisi voinut harrastaa sen kanssa seksiä, mutta olisi jättänyt sen tytön sen jälkeen.
- Ja myöhemmin kun olen kysellyt hän vain sanoo että ei ole koskaan ollut kiinnostunut siitä tytöstä ja että he eivät ole tekemisissä.
No kuitenkin, katselin tämän tytön IRC-galleria kuvia ja yhtenä kuva tekstinä luki "olin siskon luona käymässä **** (paikkakunta)." Kyseinen kuva ilmestyä Galleriaan päivä sen jälkeen kun mun poikaystävä oli ollut jonkun kaverinsa luona 3 yötä. Mun poikaystävä rupesi yhtäkkiä illalla ,sitten kun oli kotona raivoomaan ihan kauheesti vanhoista asioista ja jätti mut, mutta seuraavana päivänä selvitettiin asiat ja palattiin yhteen.
No eilen sitten kyselin poikaystävältäni puhelimessa montakin kertaa että näkivätkö he, mutta hän vain vastasi että eiät nähneet vaikka tämä tyttö viestillä kysyikin että näkisivätkö he.
Hän myös sanoi että jos mä olisin tapaamassa jtn jätkää kahdestaan hän suuttuisi siitä tosi paljon.
Mä en jotenkin vaan usko häntä, varsinkin kun se vois olla selitys siihe raivokohtaukseen, joten mitä mieltä te ootte ovatko he nähneet ja saisinko sitä mitenkään selville?
HELP ! Poikaystävä ja hänen exänsä
4
103
Vastaukset
Miksi ihmeessä jatkatte parisuhdettanne kun et(te) luota toisiinne?
Luota hänen sanaansa tai lopeta suhde. Valitse.- Arkkienkeli Mikael
ihan vinkkinä: lopeta suhde tai kärsi särkyneestä sydämestä.
Jätkäs pettää sua, anteeksi että ilmaisen asian näin suoraan.
Toisaalta, kannattaa ottaa opikseenkin... - minävain00
Jotain kummaa tossa on kun ei suostu puhumaan asiasta kunnolla... Sinähän sen poikaystäväs tunnet ja pystyt miettiä että onko hän semmoista tyyppiä joka pettää... Kannattaisi nyt miettiä mikä on parasta itselles, mut se vaan et kannattais yrittää puhua poikaystäväsi kanssa, jos puhumisesta ei tuu mitään niin mieti mitä pitäisi tehdä...
- kkkko
No onko järkeä seurustella jos et ton vertaa luota siihe jätkääs ja pitää analysoida noin vitusti kaikkea ja ootte eroillu muutamaan kertaan jo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse684500Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1053759Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1113387Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.291940Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575691911Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.881192- 90939
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.125912- 55905
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä25817