Minkä kokoset kaiuttimet saa mahdutettua N16 (-01) Almeran omille kajaripaikoille?
Almeran kajaripaikat
5
932
Vastaukset
- Almera 00
meikä osti uudet takakajarit kun nuo Almeran omat kaiuttimet ovat suorastaan säälittävät..eipäs tee enää mieli vaihtaa autoa...oli meinaan autokuume päällä...mutta jos hyvin pidetystä Almerasta (vm 00)saa vain 10- 12-800..>merkkiliikkeestä paras tarjous. Mietin tässä vaan että parempi että pitää koko auto itellä aina loppuun asti ja ostella sitte uus,,, en tiijä?
- Pave
N16 takakajareiden paikat - minkä kokoiset ämyrit sopii (halkaisija ja syvyys)? Tehtaalla asennetuista ainakin oikeanpuoleinen särisee inhottavasti.
Entäs etukajarit?
Ja ylipäätänsä ovatko helpot itse vaihtaa etu ja/tai takakajarit N16 Almerassa?
Pave - CitRane
Pave kirjoitti:
N16 takakajareiden paikat - minkä kokoiset ämyrit sopii (halkaisija ja syvyys)? Tehtaalla asennetuista ainakin oikeanpuoleinen särisee inhottavasti.
Entäs etukajarit?
Ja ylipäätänsä ovatko helpot itse vaihtaa etu ja/tai takakajarit N16 Almerassa?
PaveKyllä noiden etukaiuttimien vaihtaminen onnistuu. Itse vaihdoin aikoinaan sekä 96-malliseen, että 00-malliseen N16 Almeraan. Ovipahvi vaan kokonaisuutena irti ja vaihtamaan. Tosin syvyystilaan ei liielmälti ole, joten sinne oven sisään joutuu tekemään korokepalat. Itse tein molempiin Almeroihin vesivanerista korokepalat joissa oli pultit kaiuttimien kiinnitystä varten. Sain mahtumaan sinne muistaakseni 6.5" elementit. Itse asiassa ne korokepalat saattaisivat olla jopa tallessa kellarissa, jos tuuri käy.
Takakaiuttimista en osaa sanoa mitään. En nimittäin omassa äänentoistosysteemissä käyttänyt ollenkaan takakaiuttimia. - joku12345689
CitRane kirjoitti:
Kyllä noiden etukaiuttimien vaihtaminen onnistuu. Itse vaihdoin aikoinaan sekä 96-malliseen, että 00-malliseen N16 Almeraan. Ovipahvi vaan kokonaisuutena irti ja vaihtamaan. Tosin syvyystilaan ei liielmälti ole, joten sinne oven sisään joutuu tekemään korokepalat. Itse tein molempiin Almeroihin vesivanerista korokepalat joissa oli pultit kaiuttimien kiinnitystä varten. Sain mahtumaan sinne muistaakseni 6.5" elementit. Itse asiassa ne korokepalat saattaisivat olla jopa tallessa kellarissa, jos tuuri käy.
Takakaiuttimista en osaa sanoa mitään. En nimittäin omassa äänentoistosysteemissä käyttänyt ollenkaan takakaiuttimia.Paljon oli vakiokajareitten koko edessä?
- ei se tarvi radioo
Ja allu kysyy mikä kajarin koko se selviää kun katsoo vanhaa tai orkkista
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 861600
- 761241
Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.
https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr1741135Sunnuntai terveiset kaivatulle
Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!53919Aika usein mietin sitä
Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t46891- 47878
Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?
Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman38868Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !
Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si9803- 46802
IS Viikonloppu 26.-27.4.2025
Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika35789