Miten onnistuu Köpiksessä pilven ostaminen? Ajatuksena olisi heittää rento viihde reissu eli syömään, kiertämään muutama baari ja Kristianiassa käynti. Saako sitä yhtä helposti kuin joskus aikoinaan (siellä oli kahviloita missä myytiin avoimesti) vai onko virkavalta saanut lopetettua sen. Amsterdamissa on tullut käytyä ja saman tapainen matka köpikseen mielessä.
Viihteelle
5
256
Vastaukset
- GGGG
Kristianiassa on kojut vieläkin paikallaan, joten sinne vaan ja savuostoksille.
- Köpikseen..
Koska olet viimeksi käyny kattelemassa kojuja? Eräässä lehtijutussa luki että poliisi on tehnyt sen verran iskuja sinne ettei enään voi avoimesti myydä, joutuvat polttamaankin jemmassa. Ennenhän myynti ja käyttö oli täysin avointa kuten esim. Amsterdamissa.
- GGGG
Köpikseen.. kirjoitti:
Koska olet viimeksi käyny kattelemassa kojuja? Eräässä lehtijutussa luki että poliisi on tehnyt sen verran iskuja sinne ettei enään voi avoimesti myydä, joutuvat polttamaankin jemmassa. Ennenhän myynti ja käyttö oli täysin avointa kuten esim. Amsterdamissa.
Joulukuussa kävin ja ei mitään ongelmaa. Ihmiset huutaa kyllä Kristianiassa RAZZIA jos alkaa porsaita näkymään. Jos kojuja ei syystä tai toisesta näy, niin kannattaa kysyä joltain asukilta. Melkein kaikilla on jotain päällä tai ovat pushereita.
- Et Stort Lille Land
Joo, se kirjoitetaan kaiketi Christiania, mutta köpiksessä saa pilveä muualtakin. Kysyvä ei tieltä eksy, mutta silti en näiltä palstoilta kaikkia kyselisi. Minäkin poikkesin loppukesästä taas Köpässä. Jeg kan godt sige, at det er stadig väk en rigtig dejlig by. Derfor jeg lavede en lille videominde om rejsen.
http://www.youtube.com/user/21per3?feature=mhee#p/u/2/ge470hSsAfA- Köpikseen..
Taidetaan kirjoittaa oikeaoppisesti kuten sen kirjoititkin, suomalaisittain ehkä minun tavallani. Tällä palstalla kun voi keskustella nimettömästi ja kasvottomasti niin ajattelin kysyä. Kukaan tuttunikaan ei ole vuosikausiin sinne päin matkustanut joten en ole voinut kysyä niiltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242053Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331957Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101811Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561479Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341395Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5321113Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50980Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115927Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse349899