Torkinmäen Kleptomaani

Lopeta kuule se koulun roskalaatikkojen varastelu sinusta on jo vihiä. Katu-partiomme kyttäävät sinua parasta aikaa ja on vain ajan kysymys, kun kärähdät!.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073232_uu.shtml
11367
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Jaahas no ei nuo metrin korkuset tupsulakkitampiot ainaskaan liene asialla. Siellä on täytyny liikuskella voro isomman pirssin kans tai sitte on ollu peräkärry matkas. Nuista roskapöntöistähän lähtöö semmonen kolina, et jo on kumma, ku ei kukaan oo noussu kahtomaan mikä siel huseraa, ei kait ny päiväl kukaan noita kehtaa varastaa. Kaikki nuille hämäräheikelle kelepaaki ?

Äänestä
  • Tsekatkaas nuorison toimia. Uusin villitys on ainakin Oulussa hyrrätä kilpaa rinnettä alas roskalaatikoilla. Taloyhtiön jossa asun täytyi hankkia lukolliset roskakatokset tämän takia. Laatikoita varastettiin ja ajettiin kumoon luontoon.

    Äänestä

Ei mitään halpoja nämä isot roskapöntöt. Joku on keksinyt helpon tienestin itsellensä. Kyllä on kovat ajat kun varastaan pöntöt roskineen, sitä vaan mietin, että kiinnostiko voroa pönttö vai sen sisältö ??

Äänestä

Tervatkaa roskalodjat sisäpuolelta hautatervalla niin tulee kleptomaanille yllätys.

Äänestä

Jaa jaa.. onkos täti Moonica yhistys pannu katuvartiot pystyyn... hah haa !
Pankaapa kunnolla palttoota päälle ettei luulla Eestiläisiks varkhaiks.

Äänestä

Johan nyt on markkinat, kun Torkinmäellä on kleptomaani
ja koivuhaassa pyromaani. Onko sama jakomielitautinen
asialla ehkä ?

Äänestä

Juu sehän on roskispyromaani varastelee niitä pönttöjä ja harjottelee soramontuilla, kyllä täällä hulluja piisaa. Meiltä varastettin äskettäin sarviksen vanaha pulukka, harmittaa niin peijakkaastiku olin kuskannu sillä klapeja tontinperältä kellariin.

Äänestä

Se on helponpi viedä roskalaatikot sisältöineen päivineen kotiin niin saa sitten dyykata omalla pihalla kaiikessa rauhassa.

Äänestä

Mistähän nämä vorot keksii näitä varkaus aiheita?
Ois kiva tietää milloin keksivät varastaa postilaatikoita.

Äänestä
  • Postilaatikot ovat saaneet aina olla rauhassa,eihän niillä muuten olisi mistä varastaa postit,eikä mitä räjäytellä venetsialaisissa,

    Äänestä

Taivas varjele kaikkea sitä saakin lukea. Roskapönttöjä varastetaan koululta, onpa omituista, kun ei ole muilta kouluilta varastettu taitaa olla oma talonmies asialla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hanki elämä!! kirjoitti:

Lopeta kuule se koulun roskalaatikkojen varastelu sinusta on jo vihiä. Katu-partiomme kyttäävät sinua parasta aikaa ja on vain ajan kysymys, kun kärähdät!.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012011315073232_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu