Olen tahtomattani joutunut mukaan

Menis pois ja pian

Erääseen perhekuvioon. Ennestään tietämäni häntäheikki tunkentui ihan omista sysistään läheiseen perheeseen perheen vaikeuksien aikana. Nyt tilanne on hyvin kinkkinen, sillä en voi millään hyväksyä tuota häntäheikkiä ihan hänen omien toimiensa vuoksi. Asia oikein raastaa sydäntä.

Ensinnäkin hän on vanha pukki, joka on pannut lähes jokaista paikkakunnan naista, käytös on ollut niin pervoa ja etovaa, että on suorastaan rikos hyväksyä hänen toimiaan. Odotan vain milloin käyttää lapsiakin hyväkseen, sen sortin ihminen on.
Kun valitettavasti tiedän tuon kaiken todella olevan totta ja tapahtuneen, en voi hyväksyä ihmistä, minua suorastaan etoo koko suhde. Jonka tämänkin hän juonitteli ihan omien päämääriensä saavuttamiseksi.

Nyt hän hyväksikäyttää tätä kovia kokenutta perhettä aivan hirveällä tavalla.
Tässä näkyy selvästi, miten rakastunut ihminen ei todellakaan näe tosiasioita, on vaikeaa odottaa, että tuo häntäheikki lähtee jatkamaan matkaansa.

Mutta toivottavasti ei ikinä enää mikään lapsiperhe saa häntä riesakseen.
Hän on ihminen joka ýrittää talloa kaikkien ylitse, kuulisittepa hänen puheensa, jokainen päivä on nyt vain ylipääsemistä, mitään elämää ei oikein ole, kun täytyy pelätä mitä keksii.

11

261

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pöllöpääkkönen

      Voi Lissu, ei sulla mitään läheisiä perheitä tai ystäviä ole..

    • ulostetta

      Lissu ulvoo yksinäisyyttään....

    • siitäs vaan

      pöllöpääkkönen ja ulostetta nimimerkit ovat taasen lissuttelu tuulella. Niin kertoohan jo sana lissuttelu heidän järjen juokustaan kaiken.
      Näillä ei oel yhtään hituakan minkäänlaista järkeä päässä, aivot ovat jäätyneet, mutta luulampa pahoin myös elämän vellovan vielä näitä, sillä he ovat muille ihmisille morallaittomia mekittyjä nollia.

      • Hahahahahahahahaa

        oel
        hituakan
        luulampa
        luulampa
        mekittyjä

        Voi Lissua......Buahhahahaaaaaa......


      • Morallaittomia????

        Kerro Lissu mitä tarkoittaa -morallaittomia-?


      • lissu vajakkiko?

        Älä lissu selitä, häpee ja opettele kirjoittamaan.


    • Teet varmasti virhei

      Jep, juuri tuo yksinkertaisuutenne kertoo teidän olevan itse näitä lissuja, mitä se sitten tarkoittaneekaan.

      Kirjoitusvirheita sattuu monille, ne eivät ketään riko, mutta virheita ihmissuhteissa ne rikkovat,
      Olen ihminen, joka keskisomen näytölle nauraa, sillä ajattele itse sormi pystyssä ja nenä rutulla onko järkevää. Sama on tämä Lissuttelu, sekin kertoo melkoisesta typeryydestä.
      Asiat on asioita vaikka olisikin pieniä kirjoitusvirheitä, sama se on parisuhdekin jos joka asiasta nakerrat, koituua asia omaksi vahingoksi, kaikki eivät jaksa tuollaisia ihmisä lähellään, jotka ovat olevinaan niin täydellisiä ja tietävinään kaiken.
      Silloin kun annat toisellekin tilaa ja et puutu joka sanaan, varmsti liitoosi kestää, sillä ihan varmasti teet itsekin erilaisia virheitä.

      • gciyuoikönlö

        keskisomen
        koituua
        ihmisä
        varmsti


        Niin kestikö sun liitto, EI


      • persieelleen meni
        gciyuoikönlö kirjoitti:

        keskisomen
        koituua
        ihmisä
        varmsti


        Niin kestikö sun liitto, EI

        jep, lissun" liitoosi"ei kestänyt, lissulle tapahtuu virheitä alvariinsa.


      • ................,...

        Kirjoitusvirheita
        virheita
        keskisomen
        rutulla
        koituua
        liitoosi
        Buahahahahahahahaahaaa lissuuuuuu........


    • perheellinen

      Mitä hän sitten puhuu?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      201
      1571
    2. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      58
      981
    3. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      140
      954
    4. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      902
    5. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      61
      866
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      265
      754
    7. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      10
      750
    8. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      339
      694
    9. Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?

      "Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol
      Maailman menoa
      74
      686
    10. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      58
      684
    Aihe