Vime Calloa Garden

hs-55

Onko kenelläkään kokemuksia ko. hotellista Teneriffan Playa Paraisossa?
Olemme lähdössä 4 aikuisen ja kahden pikkuhepun porukalla lomalle helmikuun alussa ja olisi kiva saada vähän etukäteistietoa hotellista :)

2

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hs-55

      Hotelli on siisti ja siivous asiallista 5 x vk. Mikäli mukaan on lähdössä pientä väkeä, tulisi lapsen (kädestä pitäen) osata kulkea portaissa, sillä niitä on todella paljon. Rattailla pärjää kyllä käyttämällä asfalttiteitä, jotka kierelevät hotellin reunoilla mutta esim. altaille pääsee parhaiten portaiden kautta. Allasalueella oli meidän lomaillessa hotellin rantaleluja, renkaita, pallo ym. Lastenallas on 90 cm syvä.

      Huoneistoja on monessa eri rakennuksessa, mm. Camelias, Dallas ja Adelfas olivat lähellä altaita ja Lanzarote-ravintolaa, jossa kaikki ruokailut tapahtuu. Ravintolan lähellä oli myös tapahtumalava, jossa iltaisin oli varsin äänekästä ohjelmaa. Tämä kannattaa huomioida, mikäli matkassa on esim. rauhallista uniaikaa kaipaavia (makuuhuoneet ovat huoneistossa toiseen suuntaan, melu kuuluu lähinnä olohuoneeseen). Fuerteventura-ravintola oli kokonaan suljettu, samoin kuin alueen mini-market. Kauppoja oli kyllä lähettyvillä useampiakin, tie niihin oli muutama sata metriä jyrkähköä alamäkeä.

      All inclusive: aamiainen oli aina sama, papuja, munakasta, munia, pekonia, makkaroita, mysliä, hedelmiä.. kahvi, tee, kaakao ja mehut sai valita automaatista. Lounaalla/päivällisellä oli aina 2 keittoa, makaronia, jotain kalaa ja lihaa (nauta/ porsas/ kalkkuna/ kana), jotain friteerattua ja ranskalaisia. Salaatti-ja jälkiruokapöytä erikseen. Ja pakasteessa jäätelöä. Viikon ajan löytyi syötävää mutta toinen viikko olisi jo ajanut kylälle... Pieni miinus: klo 15-19 ei mitään suolaista tarjolla paitsi juomia. Ja huom! hotelli ottaa mennessä 60 e pantin/huoneisto, joka palautetaan poislähtiessä. Mielestääme hinta-laatu vastasi ilmoitettua ***. Tervemenoa!

      • Linda

        olimme viime vkon Calloa Garden hotellissa. taso oli todella pettymys ;) suihkusta ei riittänyt lämmintä vettä 4 lle. huoneistossa haisi pahalla, lattiat oli siivottu vain keskeltä, villakoiria nurkissa jne..mikro puuttui. hotellissa ei ole kuin 1 ravintola ja todellakin ei saa mitää syötävää jos ei osta aamupala, lounas tai illallispakettia. vain juomaa sai erikseen ostettuna. eka päivänä kun mentiin oli kyllä pikkkanen shokki kun ei saanut mistään edes ruokaa muuta kuin juokse lähimpään markettiin ja läähätä rinne takas. piha-puutarha oli hyvässä kunnossa ja siistit samoin hotellin vastaanotto. ulkokuoren alta paljastui täys paska. never ever en mene tuohon läävään !!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      232
      4152
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1085
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe