kyllä se nyt vaan niin on jotta SOINIsta se presidentti tulee !! joten äänet timolle
SOINI
2
57
Vastaukset
- En vastusta
Kunpa tulisikin!
Presidentiltä on valtaoikeudet riisuttu tasan tarkkaan – ei sillä paljon väliä, kenet sille pallille istutetaan. Soini on fiksumpi jätkä kuin miltä näyttää, kyllä hänkin tuossa virassa pärjäisi pahemmin mokailematta.
Persut kuitenkin joutuisivat pahasti tuuliajolle ilman kaitsijaa. Porukassa on niin monenlaista viheltäjää, ettei kukaan muu kuin Soini saa pidettyä jöötä. Se olisi hajaannuksen ja persujen lopun paikka. Ja sehän olisi tietenkin hyvä se! Mitään rakentavaa ja hyvää nuo protestipopulistit eivät ole saaneet eivätkä saisi aikaan.
Alun perinhän persut ei ollut mikään oikea puolue vaan Timo Soinin ikioma elinkeino (samaan tapaan kuin SMP Veikko Vennamolla aikoinaan). Syrjäytyneet luuserit nielivät syötin (Soinin verbaalisen lahjakkuuden ansiosta) ja lähtivät tukemaan. Sitten mukaan liittyi opportunisteja, jotka näkivät tilaisuudensa tulleen päästä Soinin imussa framille ja nauttimaan poliitikkoelämän makeista puolista.
Ei se mitään, eväät alkavat olla syötynä seuraavien eduskuntavaalien aikoihin, tulipa Soinista pressaa tai ei. - ollakko persu
Soini ei näy kannattavan kuntaliitoksia kuten Sotkamon "kolmen kunnan"persut.
Liekö sankon näillä päässä kun eivät kuje suuren johtajansa tiellä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1171897Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1181786Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101771Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561446Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341385Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii4881026Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50966Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai237913Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115911Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347869