TIMO SOINI ja PAAVO VÄYRYNEN
saavat valtavasti uusia äänetäsjiä !
Lisälasku suomelle miljaardeja tätä se tietää ja pahempaa tulee
18
92
Vastaukset
- näin näreet
Olemme EU:ssa ja sille ei tulevat presidentit voi mitään, jyristä voivat ja painavan sanan sanoa, mutta tärkeintä on hallituksen ja eduskunnan toiminta sekä kansalaisten vastuu.
- älyköt johtoon
Niinistöä EI palkita presidentin viralla, valtiopetoksen tehnyttä, maailma taas nauraisi suomelle , typerykset eläkeelle, ja siperiaan
Presidentin virka kuuluu päteville suomen etua ajaville kuten Timo Soini, Paavo Väyrynen, Sari ESSAYJH, tässä suomen älyköt, suomen parhaaksi !- Täh ?
"typerykset eläkeelle"
Ja sinusta tuo Paavo Väyrynen ei ole pian 66 vuotiana valmis eläkkeelle ?
Minusta on, kuten Sauli Niinistö ja Paavo Lipponen.
Sitä ihmettelen heissä jotka väittää et pressalla ei ole mitään valtaa?
Miksi ihmeessä nuo eläkeikäiset politiikankonkarit sitten ovat ehdolla ?
Eihän tuon ikäiset tarvitse enää valtion jäähdyttely virkaa, kyllä noilla on jo niin iso eläke että niillä parikin nuorempaa naikkosta kustantaa.
- et silleen
Eipä nuolaista ennenkuin tipahtaa, sanoo vanha sananlasku, se on Haavisto kuitenkin.
- Hojo hojo !
Nyt on kyse koko kansan ja tasavallan presidentistä, HUOM!
Jos et sitä ole vielä huomannut.
Ei kai vöhöriät sitä päätä, kuten ne heidän ministeri virat joita ilomielin ottivat vastaan, ja pudonneet ehdokkaat valitsivat ministereiksi.
- hah,,
hah, ei taatusti ole mihin mennään nauramaan ! ?
- Tilja K
Väyrysestä en mene sanomaan , mutta Persujen hyväksi aika ja tilanne tekee työtään. On vain mielenkiintoista nähdä miten kolmen vuoden kuluttua Suomi selviytyy, kun nykyhallitus ja Olli Rehn ovat ajaneet EU-Suomen taloudellisesti aivan peerseelleeeen.
Italiassa pelaavat silloin liiroillaan ja Kreikassa drakmoillaan, Buongiorno ja kalimeeraa Ollille ja kumppaneilleen. - älyköt johtoon
TIMO SOINI,,, PAAVO VÄYRYNEN ja SARI RSSAYJH johtoon !
- Tase pappa
Jos joku näistä älyköistä voittaisikin Presidentin vaalit, eipä kannanttaisi laulaa "Hoosiannaa".
Presidentillä ei ole enää valtaa, oikeastaan mihinkään, mikä vaikuttaa meidän elämäämme.
Presidentti voi olla muka jonkunlainen arvojohtaja, mutta kattia kanssa.
Arvoilla ja iltapukukutsuilla ei kansalaisten nälkä lähde, eikä velat vähene.
Siksipä kannattaisikin panna kädet ristiin jokaisen, rukoillakseen ,kunkin rukoilijan mielestä tyhmimmän ehdokkaan joutumista tähän jonninjoutavaan virkaan.
Oikeat älyköt kannattaa säästää oikeisiin tuimiin taisteluihin Eduskunnassa, Euroopan Unionissa ja kansainvälisissä pankkimaailmassa tuleviin suuriin kriiseihin.
- uutta verta kehiin !
Onko tuo epätoivoisen huutoa vai mitä? Ei ikinä saa ääntämme kumpikaan tästä huushollista. Reppanat voivat yllättää Soinin äänimäärässä, mutta sillä ei merkitystä.
Paavot on pois laskettuja, yhtä tyhmiä kukin. Noista jäljelle jääneistä se on löydyttävä.- yksi ääni
Mahdat sinä itse olla huippuälykäs, kun on noin varaa toisia tyhmäksi haukkua. Olen jo äänestänyt Timo Soinia, enkä taatusti ole sen reppanampi kuin sinäkään!
- lopen kyllästynyt
Onneksi vaalit on kohta ohi ja tuo HUUTAJA voi hiljentyä ja keskittyä lääkitykseensä.....
- aletaan hunsvotiksi
otetaan mallia kreikasta ja italiasta.
Kyllä nyt oot oikiassa, ei ennää vara lääkkeisiin,
kansalla alkaa kunnon karkelot vaalien jäkeen,
pannaan ranttakiksi kuten kreikka, kaikille rahaa niin paljon että ei tarvi vinkua kenenkää käyhyyttään !
Ei muuta ku rahakoneet käyntiin ja täysi höyry päälle !- ljhll
Kyllä niihin nyt varaa on. Ottakaa rauhassa ne pillerinne.
- Smk ja €uro
Väyrynen on sanonut ja ilmoittanut viimeksi ruotsinkielisellä kanavalla:
1) Alunalkaen hän oli EU:ta vastaan, ja olisi halunnut pohjoismaiden unionin.
Mutta NYT, kun pohjoismaista kaksi kuuluu jo EU:in,
- ei enää EU:sta voi erota. - Siihen kuulutaan nyt.
2) EMU:sta eli €uroalueesta kannattaisi erota, ja ottaa euron rinnalle Smk kotimaiseen käyttöön, euro olisi ulkomaankaupan ja ulkomaanmatkojen valuutta edelleen.
Tämän hän sanoi niin selvästi, että tyhminkin kuuli ja käsitti.
Ja oli siinä suomennoskin yhtä selvästi.
.- Ossi Saarnikoski
Tuo järjestely NYT juuri olisi hyvä.
Kiireesti, ettei miljardeja tarvi enää ottaa velaksi ja antaa pois pelurivaltioille.
Ei niitä niiltä pois sitten enää saa.
- Osmoa peesaan minä-
kin! Onhan se outo valto, joka ei hoida omia asioitaan,
täällä on kaikki hätää kärsimässä rahan puutteen takia,
niin lapset kouluissaan ja päiväkodeissaan kuin vanhuksetkin, -
ja me viemme rahat etelän lämpimiin maihin!
Hölmöläksi siellä meitä luullaan.
Aina on otettu Ruotsista esimerkkiä. - Miksi ei nyt? - Suomalaisten histori
a selittää tuon ''rähmälläänolon kaikkiin ilmansuuntiin''.
Jos tunteen suomalaisten historian, ei ihmettele lainkaan.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1242078Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1331984Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2101813Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2561485Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341396Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii5361133Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50986Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115930Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse352907