Paavo Arhinmäki pressaksi

Nyt on oikee puhujamies ehdokkaana, Paavo Arhinmäki.
Nuori ja innokas tulevaisuuden mies.
14257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Väärä paavo, Väyrysen PAAVO on oikea valinta.

Äänestä

Arhinmäki on minusta presidenttiehdokkaista parhain. Hän kannattaa juuri niitä arvoja mitä minäkin kannatan. Harmi vain, että olen liian nuori äänestämään.

Äänestä

nuori ja saa vauvan, ei vielä jouda pressaksi!
Hyväluontoinen, vaikka en ole samaa puoluetta!
nyt pitää panostaa kotioloihin ja jokusen vuoden takaa saattaapi olla pressamme!

Hyvä Paavo ja onnea kotioloihin tulevalle isille, hoidahan lastasi hyvin ja samoin lapsesi äitiä varsinkin muista auttaa!!

Äänestä

Katurähinöitsijä ja seinien töhertäjä koko jätkä. Aivan pelle !

Äänestä

kävisi ensin armeijan, ja sitten suunnitteleisi armeijan hyväksikäyttöä myrskytilanteissa,,

Äänestä

Muista numero 4 eli Paavo VÄYRYNEN

Äänestä

Jos ja kun "systeemille", joka on laajempi kuin Suomenmaa, on tarpeen saada kokoomuslainen presidentti.

Niin se myös tapahtuu.

Miettikääpä mikä on enimmän osan kansasta elämäntilanne?

Nykyisellä tekniikalla on erittäin kätevää saada haluttu lopputulos.

Katsokaa esim. Wikipedia Harri Hursti: "Vuonna 2005 hän todisti nimellä Hursti Hack tunnetussa raportissaan, että Yhdysvaltojen vaaleissa käytettävässä äänestysjärjestelmässä, jossa paperiset äänestysliput skannataan, on vakavia tietoturvaongelmia. Raportin seurauksena Kalifornian osavaltio tilasi Kalifornian yliopistosta jatkotutkimuksen.

Tutkimus osoitti Hurstin havainnot oikeiksi, ja järjestelmät on uusittu[1] .

Vuonna 2006 Hursti osoitti kosketusnäyttöön perustuvassa järjestelmässä vakavna haavoittuvuuden. Raportin osoitti oikeaksi Princetonin yliopisto kirjoittamalla Hurstin löytämää haavoittuvuutta hyväkseen käyttävän testiviruksen.

Hän esiintyi tietokoneasiantuntijana dokumentissa Hacking Democracy, jossa hän etsi tietoturvaongelmia äänestyskoneista. Merkittäviltä osin Hurstin julkaisujen johdosta Yhdysvalloissa käynnistyi vuonna 2007 valtiollisia hankkeita järjestelmän uudistamiseksi."

Suomessa ei näin ole, mutta mikä taho laskee lopullisesti äänet.?

Tässä vaalissa leikittäneen niin, että jokin muista ehdokkaista kisailee kokoomuksen ehdokkaan kanssa.

Ollen hieman edellä, mutta sitten Sauli nouseekin ykköseksi.

Valtapelihän on raakaa peliä, jossa ei tavallisella kansalla käytännössä liene merkitystä?

Äänestä
  • Niinistöltä tai yleensäkään kokoomukselta saaneet ikinä? EIkäpä muuta keskustalaisiltakaan ja entäs vihreiltä, koskaan ei mitään varsinkaan niiltä etua elämässään vähävaraiset?????!

    Vain laskuja ja ei mitään apua missään, ei eläkekorotuksia kuten ei Lipposeltakaan!

    Vai rikkaat ovat Saulin puolella! He auttavat toisiaan tuloissaan!
    Antaa köyhien kitua "paskoissaan"!

    Ja näistä vain Soini yrittää auttaa meitä vähätuloisia, vaikka muka toiset lupaa jotain, sehän on aina nähty miten muut puolueet ovat vieneet loputkin pienituloisten tulot aina miinuksille!

    Ja siinäpä taistelet sossujen kanssa toimeentulotuista!

    Hei, sulla on 1,59 egua tulot yli, joten et saa apua meiltä!

    Sossun laskentana! Siis, äänestä Timoa nro 3!
    Asiat jo järjestykseen pannaan!

    Äänestä

eipä oo ikkään työtä tehnyt .
kokematon ,liian nuori ym.

Äänestä

Höh, höpö höpö

Äänestä

nro 3 eli siis kolme, joka on aina ja kaikessa taviksien puolta!

Pelastaa kansamme kaikesta!

Ei ole isotuloisten puolta, eikä edusta pääomaa saavien etuja, kuten Niinistö eli Niinistön sanoma:
Ei ole työläisten luottamusmies!
Vaan TIMO: köyhä kansa on pelastanut Suomen monta kertaa, ei nuo rikkaat kute Sauli tai Paavot ja tuleva Pekka, mitä hän pelastaa?

Pekka pelastaa vain ruskeanreiänritarit!

Äänestä

jos arhinmäki nii kansallispeliksi muuttuu varmaan potkupallo...sitähän ne täällä suomessa pelaa

Äänestä

Kainuun "työ" on eikä jalkis! ennenkaikkea muuta!

Timolla on se jalkkis-ko? Liverpoolissa!
Sittenkin Timon suhtautuminen ihmisiin on paras pointti!

Siis number tree eli kolme on parasta Kainuuseenkin!

Äänestä

ET TAIDA TIETÄÄ, ETTÄ SE MITÄ MIEHEN SANOJEN TAKANA VAIKUTTAA. SUOMI KOMMUNISTISEKSI MAAKSI, PETTURI ISOLLA P:LLÄ

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Äänestän Paavoa kirjoitti:

Nyt on oikee puhujamies ehdokkaana, Paavo Arhinmäki.
Nuori ja innokas tulevaisuuden mies.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu