Internet Explorer 10

WTF?

VirtualBoxiin kokeilin laittaa Windows 8 Developer Previewen ja siihen asensin IE10:n ja jumalauta niin on tulevaisuuden selain ettei sitä tämän ajan ihminen osaa edes käyttää. Siinä ei ole selainpainikkeita, ei osoitekenttää, ei hakukenttää... WTF? Täytyy sanoa että meni kyllä yli hilseen.

Tommonen se on... mitenkäs sitä käskytetään?
http://www.winsupersite.com/content/content/139667/ie10pp2_HowStuffWorks.jpg

6

124

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • /7\|/7\

      sillä voi nysvätä yhdellä sivulla, jolloin windowskin EHKÄ saattaa olla jopa turvallinen nettisurffailuun. sitten on näköjään "report issue" jolla voi vissiin vikistä mikrosoftille.

    • ATK-Asiantuntija.

      Siksi se onkin maailman turvallisin selain, et pääse hölmöilemään huijaussivustoille vaan pysyt turvallisesti Microsoftin omalla sivustolla missä onkin kaikki tarvitsemasi tieto!

    • virtuaalipieru

      Ei kannata mennä asenteleen moisia maximaallisen sietokyvyn ylittäjiä. Näet yöllä vain virtuaalipainajaisia.. ;D

    • 15+7

      Se on Developer Preview, jolloin sillä testataan HTML enginen toimintaa eikä käyttöliittymää. Käyttöliittymä lisätään myöhemmin.

      • Liivo Papponen

        Ihan kun Paavo Lipponen, odotellaan että valitaan ja jos valitaan sitten löytyy "sisältö" !


      • Liivo Papponen kirjoitti:

        Ihan kun Paavo Lipponen, odotellaan että valitaan ja jos valitaan sitten löytyy "sisältö" !

        Ei tässä mitään odotella tarvitse, IE9 on ollut jatkuvassa käytössä jo siitä asti kun tuli valmiiksi maaliskuussa 2011.
        IE10 asentuu samantien koneelle kun tulee valmiiksi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      56
      2950
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2711
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      38
      2431
    4. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2269
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1928
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1549
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      105
      1235
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1203
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1060
    Aihe