Pliiiis voiks joku auttaa!

Someonhelpmeplease!

MOI! Mun ongelma on kutiseva alapää. Mä oon 15-v tyttömulla on tässä viitisen päivää kutianut alapäätä ja se on ollut kauheaa Mä olen miettinyt syitä,yhdynnässä en ole ollut joten siitä se ei voi johtua ja en keksikään enää syitä?!Käyn suihkussa päivittäin ja käytän jtn lactav juttuu en muis nimee. Tää kutina ja kirvely on kauheet ja en saa unta ja pitäis jaksaa koulus ja muutenki ois kiva jos sais nukuttuu. Oon jo ajatellu mennä terkkaril mut se ois tosi nolooo!

1

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viisasta ei noloa

      Ei ole ollenkaan noloa mennä terkkarilla käymään, kun on ongelmia terveyden kanssa.
      Alapää kannattaa pestä vain kerran päivässä, mieluiten haalealla vedellä ja ilman pesuaineita.
      Oletko syönyt paljon karkkia tai nauttinut muuta makeaa? Se voi aiheuttaa kutinaa alapäässä.

      Sinulla saattaa olla hiivatulehdus. Ensimmäisellä kerralla on hyvä, että lääkäri toteaa sen. Se koulun terveydenhoitaja on oikein hyvä osoite.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      70
      4505
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      105
      3759
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      119
      3412
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      35
      1958
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      69
      1911
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      88
      1202
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      93
      965
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      125
      922
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      55
      905
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      827
    Aihe