Huonolla tuurilla allergia voi puhjeta vasta silloin kun väri levitetään koko päähän, vaikka allergiatesti olisi tehty. Allergiat kun puhkeavat silloin kun puhkeavat, ennakkomerkkejä ei välttämättä tule etukäteen. Eli vastoin yleistä luuloa, riski allergian puhkeamisesta on olemassa, vaikka testi olisi tehty asianmukaisesti.
- Terveys on kaunista!
En oikein ymmärrä miksi se riskin otto on niin tärkeää noin turhassa asiassa.
Onko oman ulkonäkönsä hyväksymättömyys niin suuri asia,että sen takia on riskeerattava terveytensä koko loppuiäksi.
Terveys on kaunista!
Hiusvärit kuolemaksi!
Allergiaa
2
<50
Vastaukset
- ikgbuuj
itse ainakin pidän vaihtelusta ja väri piristää olemusta. mutta...
Sellainen joka kuukausi uusi väri on silti tyhmää koska voi pitkäaikaisena vaurioittaa hiusjuurta pysyvästi, tehden hiuksista ohuet ja vanhempana kaljuuntuminen aikaistuu. Välillä on mukava värjätä, kerran vuodessa enintään :)
Tuollainen kuolemaan johtava allergia hiusväreihin on HARVINAISTA eli aivan turha huolehtia siitä. - surkeileva
Minä olen saanut omat hiukseni ihan värittömiksi, kun olen käyttänyt vahvoja värejä jatkuvasti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sofia miksi soitit torstaina Stefanil ja pyysit käymään kun muka olet ahdistunut.?
Oliko asia suunniteltu, kun pyysi käymään ja varmasti tiesi et miten Stefan asiaan suhtautuu.Oliko myös Seiskan toimittaja pyydetty tarkoituksella pai1041740Martina oli sarjassaan tänään 32.
Mutta eikö pyöräily ja uinti ole vahvempia hänellä kuin juoksu? Aikaa on vielä harjoitella ennen Frankfurtin kisoja.2081730Stepuli itkee facessa
Haluaisin pyytää julkisesti karseaa käytöstäni anteeksi lähimmiltä, naapureilta ja etenkin Sofialta! Ei ole missään olosuhteissa hyväksyttävää käyttä1051650Sofia oli ainoastaan rahan takia suhteessa Stefanin ja Nikon kanssa.
Järkyttävää miten Sofia on käyttänyt hyväksi näitä molempia miehiä ja rahat loppu niin vain haukkumiset tullut kiitokseksi heille.2541418Voi kun menisi nyt Stefan katsoo tyttären uutta ponia, viettäisi aikaa hänen kanssa.
Aika parantaa kaiken ja meillä kaikilla on elämässä vastoinkäymisiä ja yli kyllä pääsee ainakin ajan kanssa.1341376Suomi teki typeryyttään Venäjästä nyt konkreettisesti vihollisen, jota se ei aiemmin ollut.
Venäjä ei ole uhannut Suomen turvallisuutta, eikä Venäjän ja Ukrainan välinen konflikti ole signaloinut minkäänlaista uhkaa Suomelle. Se "uhka" luotii477951Minä menetän sinut kokonaan
Siksi olen paniikissa, sekaisin ja surullinen. Taitaa olla jonkinasteinen stressitila päällä. Toivottavasti sinulla on kaikki hyvin.50941Onpas Martina valinnut sopivan laulun
Storyssa kun Isben poni tulee, " älä vie lapsuuttani pois." Äiti se lähtee mieluummin panopuuksi hotelliin, kuin viettäisi senkin ajan lastensa kanssa115898Veikkauksia milloin Venäjä hyökkää Suomeen?
Veikkaan että se tapahtuu nopeasti, ehkäpä jo kesäkuussa. Suomi 5,5 miljoonan harvaan asuttu maa. Venäjä ei tarvitse suurta joukkoa Suomeen, joten kai298877Uskomatonta miten "kassatyttö Sannasta" tuli hetkessä kuoleman kauppias.
Demarit on kautta historian olleet "takinkääntäjien"mestariluokkaa kokoomuksen hihassa kiinni. Sannan arviointikyky petti täysin Naton suhteen, Brysse347826