Muuta mielesi, muuta maailmasi - päiväkurssi 18.2
Onnellisuus ja käsimys ovat mielentiloja, joten niiden syy ei voi löytyä mielen ulkopuolelta. Onnellisuuden todellinen lähde on sisäinen rauha.
Jos mielemme on rauhallinen, olemme onnellisia koko ajan. Kun ymmärrämme tämän, ihmettelemme, miksi on niin vaikea ylläpitää rauhallista ja iloista mieltä. Tämä johtuu siitä, että kielteiset mielialat valtaavat niin usein mielemme.
Tällä kurssilla voimme oppia, miten voimme puhdistaa tämän kielteisyyden ja muuttaa mielemme ja kokemuksemme maailmasta, jossa elämme.
Kun vähitellen puhdistamme ja poistamme kielteiset, häiritsevät mielentilamme ja vaihdamme ne myönteisiin rauhallisiin mielentiloihin, voimme tehdä elämästämme ja kokemuksistamme syvemmin merkityksellisiä ja iloisia.
Tervetuloa!
Aika: Lauantai 18.2.2012 kello 10-16
Hinta: 40e/30e (vain käteisellä)
Paikka: Centre of Mindfulness, Artturi Kanniston tie 10, Helsinki (lähin juna-asema Huopalahti).
Varaa paikka sähköisesti
Muuta mielesi, muuta maailmasi
vajra1
0
114
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t744848- 332711
- 402504
Ajattelen sinua tänäkin iltana
Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin261933Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐401832- 881661
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?251612- 1611532
Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241348Miehelle...
Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät941200